“Jestem tutaj po to, aby zdominować całą kategorię” – Breese przed KSW 74

In Walki i historie, Zawodnicy On
74BreeseTom
Tom Breese. Fot. KSW

Tom Breese cieszy się, że będzie miał okazję do sprawdzenia się w klatce z Damianem Janikowskim, medalistą olimpijskim w zapasach.

Podczas nadchodzącej gali w Ostrowie Wielkopolskim Damian Janikowski zmierzy się z doświadczonym Brytyjczykiem, Tomem Breese’em. Przed nadchodzącym bojem Anglik nie kryje, że cieszy się z tego zestawienia.

– Słyszę o Janikowskim od dłuższego czasu – mówi Breese. – Wiem, że zdobył medal na igrzyskach. To wielkie osiągnięcie. W MMA ma dobre wygrane, m. in. nad moim byłym, klubowym kolegą, Yannickiem Bahatim. Chcę mieć zwycięstwo nad medalistą olimpijskim w swoim rekordzie.

Dla Toma walka na gali KSW 74 będzie pierwszym starciem w polskiej organizacji. Anglik ma jednak ambitne plany związane z KSW.

– Cieszę się z tego wyzwania, które postawiło przede mną KSW. Jestem tutaj po to, aby zdominować całą kategorię wagową.

Breese słynie z tego, że lubi kończyć pojedynki przed czasem. Do tej pory tylko jedno starcie wygrał na pełnym dystansie.

– Każdego dnia staram się rozwijać moje umiejętności w boksie i jiu-jitsu. W boksie sparuję z najlepszymi pięściarzami, mistrzami świata. Trenowałem między innymi z Anthonym Joshuą. Jestem zawsze gotowy do walki na pełnym dystansie, ale mój styl i instynkt drapieżnika zwykle pozwalają mi kończyć boje przed czasem.

Tom Breese góruje doświadczeniem w MMA nad Damianem Janikowskim. Na swoim koncie ma nie tylko sześć walk więcej w rekordzie, ale również pojedynki dla organizacji BAMMA, Cage Warriors i UFC, w którym toczył swoje boje przez sześć lat. Breese w całej karierze wygrywał czternaście razy z czego tylko jedna walka zakończyła się na kartach sędziowskich. Anglik aż osiem pojedynków kończył już w pierwszej rundzie, a w ostatnim czasie wywalczył i obronił pas mistrzowski holenderskiej organizacji Levels Fight League.

Gala KSW 74 odbędzie się już 10 września w Arenie Ostrów.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu