„Skończę De Friesa przed czasem” – Ricardo Prasel o walce na KSW 74

In Walki i historie, Zawodnicy On
Ricardo Prasel. Fot. KSW

Ricardo Prasel, pretendent do pasa mistrzowskiego wagi ciężkiej KSW, jest pewny swego przed walką z Philem De Friesem i zapowiada odebranie mu tytułu.

Podczas gali KSW 74 dojdzie do starcia o pas królewskiej kategorii wagowej pomiędzy najdłużej panującym czempionem tej kategorii w historii, Philem De Friesem, a numerem jeden wagi ciężkiej, Ricardo Praselem.

Ricardo Prasel przebojem wdarł się do organizacji KSW. W marcu tego roku zmierzył się z Michałem Kitą na gali KSW 68 i po emocjonującym boju rozbił go w drugiej rundzie. Dwa miesiące później Ricardo wszedł ponownie do okrągłej klatki, aby stanąć naprzeciwko Daniela Omielańczuka i tym razem poradził sobie jeszcze szybciej – poddał Polaka w drugiej minucie walki.

Teraz Prasel stanie przed szansęą zdobycia mistrzowskiego pasa.

– Bycie pretendentem do pasa, to marzenie, które spełniam – mówi Ricardo. – Kiedy zaczynałem treningi MMA, nigdy nie myślałem, że kiedykolwiek będę walczył o pas największej europejskiej organizacji.

Prasel w walce o tytuł zmierzy się z niepokonanym w KSW Philem De Friesem.

– Jest silny, doświadczony, ma długą serię zwycięstw. Jeszcze nikt w KSW go nie pokonał. Wierzę, że będę pierwszy i zabiorę mu tytuł. Obaj jesteśmy świetnymi grapplerami, więc to będzie ciekawa walka w parterze. Jednak ja wierzę bardziej w swoje umiejętności.

Ricardo zapowiada również, że chce wygrać z Anglikiem przed czasem.

– Jestem pewien, że skończę go przed czasem. Nie ważne co się wydarzy w tej walce, ważne, żeby to moja ręka została uniesiona w geście zwycięstwa, a pas trafił na moje biodra. Zostanę mistrzem KSW, bo wierzę w moje umiejętności i wielkie serce, które mówi mi, że jestem w stanie pokonać De Friesa.

Do walki mistrzowskiej o pas wagi ciężkiej dojdzie już 10 września w Ostrowie Wielkopolskim.

źródło: kswmma.com

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Mobile Sliding Menu