“To nie był jakiś finansowy kokos” – Kołecki o walce z Pudzianowskim

In Walki i historie, Zawodnicy On
szymon-kołecki
Szymon Kołecki. Fot. KSW

Szymon Kołecki nie jest przesadnie zainteresowany drugą walką z Mariuszem Pudzianowskim, ale byłby gotowy stoczyć z nim pojedynek, gdyby otrzymał odpowiednie wynagrodzenie.

W listopadzie 2021 roku, po ponad dwóch latach współpracy, Szymon Kołecki ogłosił rozwiązanie kontraktu z organizacją KSW. Od tamtej pory Szymon boryka się z kontuzją kolana i na razie cały czas pracuje nad pełnym powrotem do zdrowia. Nie kryje jednak, że chciałby jeszcze zawalczyć w klatce.

W rozmowie z Andrzejem Kostrą na jego kanale w serwisie YouTube Szymon został zapytany o to, czy byłby chętny na drugą walkę z Mariuszem Pudzianowskim, którego pokonał w roku 2019 na gali KSW 47.

– Ja mogę z Mariuszem zawalczyć, jeśli ktoś mi za to dużo zapłaci i to będzie walka głównie z powodów finansowych, chociaż walki z Mariuszem z mojej perspektywy nie są nie wiadomo jak opłacalne. Jeżeli ktoś mniej zarabiający walczy z Mariuszem, to być może jego gaże są wtedy zdecydowanie wyższe. Moja była jakieś piętnaście procent wyższe od innych, także to nie był jakiś finansowy kokos. Ja z Mariuszem walczyłem, wygrałem, pokonałem go.

Szymon Kołecki ma za sobą bogatą karierę w podnoszeniu ciężarów. Pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto.

Szymon Kołecki w okrągłej klatce KSW stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Ostatni raz bił się w lipcu zeszłego  roku i pokonał Akopa Szostaka.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu