Gamrot: “Zdobycie pasa wydaje się coraz bardziej w zasięgu ręki”

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated

Mateusz Gamrot nie kryje mistrzowskich ambicji i krok po kroku zbliża się do walki o pas wagi lekkiej organizacji UFC.

Mateusz Gamrot ma za sobą świetny występ w klatce UFC, do którego doszło 25 czerwca w Las Vegas. Polak zmierzył się z Armanem Tsarukyanem i po efektownym pojedynku pokonał go na punkty. Zawodnicy zostali nagrodzeni bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów za najlepsze starcie wieczoru.

Teraz Mateusz szykuje się do kolejnego pojedynku i czuje, iż jest na właściwej drodze do starcia o pas. W rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla “Przeglądu Sportowego” powiedział:

– Odpocząłem, a po trzech tygodniach wróciłem do treningów. Ćwiczę raz, dwa razy dziennie, dbam o siebie i działam! Maszyna jest naoliwiona, jak należy i lecę do przodu , tylko zmieniam biegi! Nadal czuję głód, tym bardziej że zdobycie pasa wydaje się coraz bardziej w zasięgu ręki. Wszystkie znaki wskazują, że idę właściwą drogą — cieszy się Mateusz.

W najbliższym boju Mateusz zmierzy się z Beneilem Dariushem. Do walki dojdzie 22 października podczas gali UFC 280.

Przed nadchodzącym bojem Mateusz mówi, że szanuje swojego rywala i ceni jego umiejętności, ale jest też przekonany, że do walki z Dariushem przystąpi jako jeszcze lepszy zawodnik.

Polak zajmuje dziś dziewiąte miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej UFC. Jego rywal znajduje się w tym zestawieniu na pozycji szóstej.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu