Maciej Kawulski: „KSW to dobrze naoliwiona machina”

In Biznes, Zmiany kadrowe On

maciej kawulski

Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW, jest zdania, że organizacja, którą zarządza wraz z Martinem Lewandowskim, świetnie działa bez dużego udziału jej założycieli.

Maciej Kawulski, jeden z twórców marki KSW i jej sukcesu, nie kryje, że lepiej czuje się w roli osoby tworzącej przedsięwzięcia, niż zarządzającej nimi, gdy już są w pełni działające. Będąc gościem w programie Expert w Bentleyu Kawulski powiedział też, że dziś organizacja KSW świetnie sobie radzi bez jego i Martina Lewandowskiego mocnego udziału.

– KSW to dobrze naoliwiona machina, która kręci się beze mnie i bez Martina. Nasz udział dzisiaj jest mocno symboliczny. Pojawiamy się w momentach, w których musimy się pojawiać i mój rozwój i udział w przestrzeni filmowej w żaden sposób nie zagraża rozwojowi tej dyscypliny. Pomijając fakt, że jak jesteś dorosły i wszystko ok. z twoim ego, to musi przyjść taki moment w twoim życiu, że zdajesz sobie sprawę, że są inni ludzie, którzy robią to samo już lepiej. I to jest wielką klasą biznesową potrafić oddać ster i obserwować to wszystko trochę z boku.

Kawulski dodał też, że normalnym z biznesie powinno być przekazywanie sterów w ręce nowego pokolenia pracowników.

– Myślę, że naiwnym byłaby próba przekonywania siebie, a co gorsza twoich widzów, że po dwudziestu latach nadal wiesz o co chodzi młodzieży najlepiej. A jeżeli chcesz rozwijać dyscyplinę, to nie możesz się starzeć ze swoim fanem, tylko musisz szukać nowych konsumentów tej dyscypliny po to, żeby ona przetrwała, więc myślę, że dobrym wyborem dla każdego biznesu – i robią to nawet wielkie biznesy rodzinne czy korporacje – jest odświeżać skład decyzyjny, odświeżać pion kreatywny i oddawać stery ludziom, którzy w twoim poczuciu i nie tylko twoim, robią już to lepiej.

Organizacja KSW powstała w roku 2004. Pierwsza gala została zorganizowana w restauracji Champions w Hotelu Mariott w Warszawie i przyciągnęła na wydarzenia około 300 osób. Do dziś KSW przygotowało ponad siedemdziesiąt różnych wydarzeń, w tym gale na PGE Narodowym, którą z trybun oglądało ponad 57 tysięcy widzów.

Najbliższa gala KSW ma odbyć w Warszawie. 20 sierpnia marka zawita z galą KSW 73 na Torwar. Będzie to siódme wydarzenie największej polskiej organizacji MMA zorganizowane w tym roku.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu