“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

In Walki i historie, Zawodnicy On
mateusz gamrot
Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot

Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z regeneracją i powrotem do sprawności po pojedynku.

Podczas gali UFC Vegas 57 Mateusz Gamrot zmierzył się w oktagonie z Armanem Tsarukyanem. Bój był bardzo efektowny i wyczerpujący, a rozegrał się na pełnym dystansie 25 minut. Mateusz wygrał konfrontację na punkty, ale sama walka mocno wpłynęła na jego organizm. W rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla “Przeglądu Sportowego” Mateusz powiedział:

– Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe, żeby normalnie funkcjonować – tak bardzo moje ciało było zniszczone całym tym procesem podejścia do walki, zbijaniem wagi i samym pojedynkiem. Miałem ogromne zakwasy. Nie wiem czemu, ale kopnięcia Armana na brzuch blokowałem tułowiem, a nie rękami. Ferwor walki spowodował, że takie obrażenia po prostu powstały. Ale to normalne, po każdych zawodach są zakwasy i zmęczone mięśnie. Kolejna sprawa to natłok emocjonalny. Był tak duży, że rozmawiamy w czwartek, a to wszystko dopiero ze mnie uchodzi. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że w mojej karierze wydarzyła się bardzo duża rzecz!

Mateusz po walce z Tsarukyanem awansował o cztery pozycje w rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej UFC i zajmuje aktualnie pozycję ósmą. Na razie nie wiadomo kto może być kolejnym rywalem Polaka, ale coraz głośniej o walce z Beneliem Dariushem, który jest w rankingu na miejscu szóstym.

Popularny “Gamer” nie kryje swoich mistrzowskich ambicji i zapowiada, że prędzej czy później zdobędzie upragniony pas wagi lekkiej największej organizacji MMA na świecie.

You may also read!

daniel-rutkowski

“Styl życia, praca, wszystko” – Daniel Rutkowski o walczeniu

Daniel Rutkowski. Fot. KSW Podczas gali KSW 73 do klatki powróci Daniel Rutkowski, numer jeden rankingu

Read More...
szymon-kołecki

“To nie był jakiś finansowy kokos” – Kołecki o walce z Pudzianowskim

Szymon Kołecki. Fot. KSW Szymon Kołecki nie jest przesadnie zainteresowany drugą walką z Mariuszem Pudzianowskim, ale

Read More...
Przemysław Saleta

“Pomysłów będzie coraz więcej” – Saleta o tzw. freak fightach

Zdaniem Przemysława Salety, byłego mistrza Europy w boksie zawodowym, rynek tzw. freak fightów będzie się dalej rozwijał i dostarczał

Read More...

Mobile Sliding Menu