Szymon Kołecki: “KSW straciło swoją elitarność”

In Biznes, Projekty On
Fot. KSW

Szymon Kołecki, były mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, a aktualnie zawodnik MMA, jest zdania, że organizacja KSW straciła swoją elitarność w związku z tym, że przygotowuje aż 12 gal rocznie.

Od kiedy organizacja KSW podpisała umowę o współpracy z serwisem streamingowym Viapalay, zaszyły nie tylko zmiany w kontekście transmisji kolejnych wydarzeń, ale również w ich liczbie. Od roku 2022 KSW przygotowuje swoje wydarzenia w cyklach miesięcznych, co oznacza, że fani w ciągu roku mogą oglądać 12 gal KSW. Komentując tę zmianę, Szymon Kołecki w programie Oktagon Live powiedział:

– Na pewno KSW straciło swoją elitarność, bo cztery, pięć gal w roku, to jednak było wydarzenie, na które się czekało i ono zawsze było indywidualnie budowane. Szczerze powiedziawszy teraz samych trailerów co walkę jest tyle, że nawet nie nadążam oglądać.

Zdaniem Szymona Kołeckiego są jednak też plusy takiego rozwiązania.

– Straciło to swoją elitarność, ale jest ten komfort i przyjemność, że przynajmniej dwa weekendy w miesiącu – w związku z tym, że jest jeszcze FEN, Babilon i kilka innych organizacji – mam zapewnione wspaniałe widowisko i z tego też się cieszę. Tu zawsze jest coś za coś. Rynek się na tyle zmienił, że KSW podjęło taką decyzję, musiało pójść w tym kierunku i ja to szanuję.

Szymon Kołecki ma już za sobą jedenaście walk – w tym dziesięć zwycięskich – na zasadach MMA. W klatce KSW pokonał takich rywali jak Mariusz Pudzianowski, Damian Janikowski czy Martin Zawada.

W listopadzie 2021 roku, po ponad dwóch latach współpracy, Szymon Kołecki ogłosił rozwiązanie kontraktu z organizacją KSW. Ostatni raz Kołecki bił się w lipcu 2021 roku i pokonał Akopa Szostaka.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy Szymon Kołecki powróci jeszcze do klatki. Aktualnie zawodnik ten jest w trakcie rehabilitacji po operacji kolana.

Szymon Kołecki ma za sobą bogatą karierę w podnoszeniu ciężarów. Pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto.

You may also read!

daniel-rutkowski

“Styl życia, praca, wszystko” – Daniel Rutkowski o walczeniu

Daniel Rutkowski. Fot. KSW Podczas gali KSW 73 do klatki powróci Daniel Rutkowski, numer jeden rankingu

Read More...
szymon-kołecki

“To nie był jakiś finansowy kokos” – Kołecki o walce z Pudzianowskim

Szymon Kołecki. Fot. KSW Szymon Kołecki nie jest przesadnie zainteresowany drugą walką z Mariuszem Pudzianowskim, ale

Read More...
Przemysław Saleta

“Pomysłów będzie coraz więcej” – Saleta o tzw. freak fightach

Zdaniem Przemysława Salety, byłego mistrza Europy w boksie zawodowym, rynek tzw. freak fightów będzie się dalej rozwijał i dostarczał

Read More...

Mobile Sliding Menu