Gamrot: “Ja i Arman jesteśmy nową generacją zawodników MMA”

In Walki i historie, Zawodnicy On
mateusz gamrot
Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot jest przekonany, że jeśli wygra nadchodzący bój w UFC, to w kolejnej walce powinien zmierzyć się z kimś z pierwszej piątki rankingu wagi lekkiej.

Mateusz szykuje się do walki z Armanem Tsarukyanem na gali UFC w Las Vegas. Do pojedynku dojdzie 25 czerwca. Co ciekawe, pojedynek ten będzie walką wieczoru nadchodzącego wydarzenia.

Mateusz znajduje się dziś na 12. miejscu rankingu wagi lekkiej UFC, a jego rywal zajmuje pozycję 11. Przed nadchodzącym bojem Mateusz powiedział w rozmowie dla programu Koloseum “Super Expressu”:

– Ja i Arman jesteśmy nową generacją zawodników MMA. Przedzieramy się przez tę scenę kroczek po kroczku. Wydaje mi się, że niezależnie kto wygra ten pojedynek w sobotę, to zwycięzca w następnym boju powinien zawalczyć z kimś z TOP 5.

Mateusz odniósł się również do planów UFC związanych z kolejną galą w Polsce.

– Jak wszystko dobrze potoczy się w nocy, czyli wygram walkę, pójdę na konferencję i będę chciał mocno przypomnieć o tym, że mamy fantastycznych zawodników, fantastyczny kraj, wspaniałych kibiców i żeby po raz kolejny odbyła się gala UFC w Polsce.

Do debiutu Mateusza w oktagonie UFC doszło w październiku 2020 roku na Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W starciu z Guram Kutateladze Polak musiał uznać jego wyższość w klatce. Walka była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się na kartach sędziowskich.

W drugim boju Mateusz wygrał przez nokaut ze Scottem Holtzmanem, a w trzecim poddał szybko Jeremy’ego Stephensa. W czwartym jego umiejętnościom uległ Diego Ferreira.

You may also read!

daniel-rutkowski

“Styl życia, praca, wszystko” – Daniel Rutkowski o walczeniu

Daniel Rutkowski. Fot. KSW Podczas gali KSW 73 do klatki powróci Daniel Rutkowski, numer jeden rankingu

Read More...
szymon-kołecki

“To nie był jakiś finansowy kokos” – Kołecki o walce z Pudzianowskim

Szymon Kołecki. Fot. KSW Szymon Kołecki nie jest przesadnie zainteresowany drugą walką z Mariuszem Pudzianowskim, ale

Read More...
Przemysław Saleta

“Pomysłów będzie coraz więcej” – Saleta o tzw. freak fightach

Zdaniem Przemysława Salety, byłego mistrza Europy w boksie zawodowym, rynek tzw. freak fightów będzie się dalej rozwijał i dostarczał

Read More...

Mobile Sliding Menu