„Planuję życie tak, żeby nic nie musieć robić” – Błachowicz o końcu kariery

In Walki i historie, Zawodnicy On
Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz

Jan Błachowicz, były mistrz UFC wagi półciężkiej, nie myśli jeszcze o tym, żeby kończyć karierę, ale gdy już wykona ten krok, chce móc w całości skupić się na swoim synu.

Jan Błachowicz ma dziś 39 lat i cały czas chce powrócić na szczyt wagi półciężkiej UFC. Polak liczy na to, że w kolejnym boju dostanie walkę o pas z czempionem, Jirim Prochazką. Będąc gościem programu Hejt Park w Kanale Sportowym, Jan Błachowicz został zapytany o to, kiedy planuje skończyć karierę.

– Skończę wtedy, gdy zdobędę pas. Nie prędzej. A tak naprawdę, nie wiem. Jeśli by się nie udało, czego nie zakładam, to na pewno nie będzie tak, że od razu skończę. Przede wszystkim lubię to robić i sprawia mi to przyjemność i dopóki mnie nie boli ciało na tyle, że mogę to robić w stu procentach, to będę to robił.

Jan powiedział również, że ma jeszcze w planach przejście do wagi ciężkiej i spróbowanie swoich sił w tej kategorii. Mówiąc natomiast o planach na emeryturę stwierdził:

– Planuję życie tak, żeby nic nie musieć robić. Tak poukładać swoje życie, żeby móc spędzać czas z synem i wspierać go w jego dążeniu do szczęścia.

Jan Błachowicz bije się dla UFC od roku 2014. W tym czasie stoczył 18 pojedynków. Przed walką z Gloverem Teixeirą, w której utracił mistrzowski tytuł, był na fali 5 wygranych z rzędu. W ostatnim boju Jan powrócił na drogę zwycięstw pokonując Aleksandara Rakicia.

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu