“Jest na samym szczycie” – Trener Jędrzejczyk o jej mocnej psychice

In Walki i historie, Zawodnicy On
fot. instagram.com/joannajedrzejczyk
fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Mike Brown, trener Joanny Jędrzejczyk z klubu American Top Team, cieszy się, że może współpracować z byłą mistrzynią UFC, którą bardzo ceni.

Już w niedzielę nad ranem Joanna Jędrzejczyk powróci do klatki UFC, by zmierzyć się z Weili Zhang. W pierwszym boju przegrała z Chinką na punkty. Teraz obie zawodniczki zapowiadają prawdziwą wojnę w klatce.

Przed nadchodzącym bojem Mike Brown, trener Joanny Jędrzejczyk, powiedział w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport, jak postrzega byłą mistrzynie.

– Nie znam wielu zawodników, którzy mają tak mocną psychikę. Pod tym względem jest na samym szczycie z najlepszymi z najlepszych. Jest także bardzo lojalną osobą. Lojalną wobec teamu oraz trenerów. To także typ zespołowego gracza. Każdy team chciałby mieć kogoś takiego w swoich szeregach.

Brown odniósł się również do pomysłu zorganizowania kolejnej gali UFC w Polsce.

– Gdybym miał stawiać, powiedziałbym, że to nadchodzi. Macie wyśmienitych zawodników na topowym poziomie, lepszym niż kiedykolwiek. Macie zawodników, którzy zdobywali pasy. Macie Mateusza Gamrota, który właśnie stoczy swoją pierwszą walkę wieczoru w UFC. Niedawno mieliście pierwszego polskiego mistrza wśród mężczyzn. Joanna była pierwszą mistrzynią z Europy. Sądzę, że ze wszystkich europejskich krajów, Polska jest następnym na liście dla UFC.

Do walki Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang dojdzie podczas gali UFC 275. Podczas tego wydarzenia, w walce wieczoru, fani zobaczą starcie o pas mistrzowski wagi półciężkiej pomiędzy Gloverem Teixeirą i Jirim Prochazką. Będzie to pierwsza obrona tytułu w wykonaniu Brazylijczyka, który pas zdobył w walce z Janem Błachowiczem.

Drugą walką wieczoru będzie starcie mistrzowskie w wadze muszej pań pomiędzy Valentiną Shevchenko i Tailą Santos.

Przed galą Dana White, szef UFC, zapowiedział, że starcie Jędrzejczyk z Zhang wyłoni kolejną pretendentkę do tytułu wagi słomkowej.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu