Kolejna gala UFC w Polsce? „Z tego co słyszałem, gala się odbędzie”

In Biznes, Plany On

Wiele wskazuje na to, że może dojść do kolejnej gali UFC w Polsce. Organizacja ma mieć zabukowane w naszym kraju dwie lokalizacje.

Kilka dni temu w wywiadzie dla serwisu InTheCage.pl Joanna Jędrzejczyk powiedziała, że UFC ma zabukowaną halę w Polsce, co rozpoczęło wielką dyskusję na temat gali UFC, która mogłaby się odbyć w tym roku nad Wisłą.

W rozmowie dla serwisu Polska Times Joanna nieco ostudziła te nastroje mówiąc:

– Z tego co wiem, UFC w najbliższym czasie nie ma w planach organizacji gali w Polsce. Takie informacje na pewno nie zostaną mi powierzone, chyba że przy negocjacjach kontraktu lub walki. UFC z wyprzedzeniem bukuje hale na całym świecie, m.in. w Polsce. Jednak to, gdzie ostatecznie zorganizują galę, zależy od wielu różnych rzeczy…

Natomiast Łukasz Zaborowski, mąż i trener Karoliny Kowalkiewicz, powiedział w rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl, że:

– Z tego co słyszałem, to ta gala się odbędzie. Aktualnie w grze są dwie lokalizacje. Myślę, że jeśli Joanna Jędrzejczyk wygra walkę z Zhang i będzie walczyła o pas, to PGE Stadion Narodowy jest do wzięcia.

Do tej pory w Polsce odbyły się dwie gale UFC. Ostatnia z nich, UFC Fight Night: Cowboy vs. Till, w roku 2017 w Ergo Arenie. Do pierwszej, UFC Fight Night: Gonzaga vs. Cro Cop 2, doszło w roku 2015 w krakowskiej Tauron Arenie. Warto przypomnieć, że na obu galach walczył Jan Błachowicz. W Krakowie przegrał z Jimi Manuwą, a w Gdańsku wygrał z Devinem Clarkiem.

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu