“Machina powoli zaczyna działać” – Wojsław Rysiewski o nowym trybie pracy KSW

In Biznes, Plany On

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, jest zadowolony z tego, jak firma przystosowuje się do nowego trybu pracy z galami w każdym miesiącu.

W tym roku organizacja KSW zaczęła przygotowywać gale co miesiąc. Ma to związek z umową z platformą streamingową Viaplay, która udostępnia transmisje ze wszystkich wydarzeń polskiej marki.

Po zakończonej gali KSW 70 Wojsław Rysiewski w rozmowie dla “Przeglądu Sportowego” powiedział, że nowy, bardziej regularny tryb pracy nad eventami działa coraz lepiej w organizacji.

– Wydaje mi się, że wszyscy powoli się wdrażamy w ten nowy system i mam takie wrażenie, że ta machina powoli zaczyna działać. Czyli przestawienie się jednak z systemu kilku gal, też pandemii, do regularnego robienia gal co miesiąc, ligi, rankingów, budowania pretendentów, to jest coś, co wychodzi nam coraz lepiej i ja jestem z tego najbardziej zadowolony.

Ostatnia gala KSW odbyła się 28 maja w łódzkiej Atlas Arenie. Kolejne wydarzenie jest zaplanowane na 18 czerwca w Toruniu.

Gala KSW 71 odbędzie się w hali Arena Toruń, a do okrągłej klatki wejdzie wówczas gwiazda bokserskich ringów, Artur Szpilka. W debiucie w nowej dla siebie formule walki „Szpila” zmierzy się z Siergiejem Radczenką, z którym walczył już raz w bokserskim ringu. Panowie starli się w marcu 2020 roku. Polak wygrał ten pojedynek na punkty, ale werdykt wzbudził wiele kontrowersji. Zaraz po tym starciu mówiło się o rewanżu, jednak ostatecznie nigdy do niego nie doszło. Teraz obaj zawodnicy będą mieli więc okazję zamknąć swoją sportową rywalizację w okrągłej klatce KSW.

Artur Szpilka jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy. 33-letni pięściarz z Wieliczki ma za sobą bogatą karierę w ringu. W zawodowym boksie stoczył 29 pojedynków, z których 24 zakończyły się jego zwycięstwem. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, ale musiał wówczas uznać wyższość Deontaya Wildera. Szpilka ma na swoim koncie zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo.

Siergiej Radczenko ma za sobą 15 zawodowych konfrontacji w ringu, z których 8 zakończyło się jego wygranymi. W odróżnieniu od Artura Szpilki, Radczenko ma już za sobą debiut w zawodowym MMA. W mieszanych sztukach walki stoczył dwa pojedynki, z czego jeden wygrał. Radczenko w młodości trenował też zapasy, ale potem skupił się w całości na pięściarstwie.

Podczas gali KSW 71 dojdzie również do wielkiego powrotu Marcina Różalskiego. Popularny „Różal” jest byłym mistrzem wagi ciężkiej KSW. Pas zdobył podczas pamiętnej gali KSW 39: Colosseum, kiedy to w pięknym stylu znokautował Fernando Rodriguesa Jr. Po tej wygranej Marcin zwakował tytuł i odwiesił na kołek rękawice do MMA. Później zawalczył jeszcze w kickboxingu i na gołe pięści. Marcin Różalski związany jest z KSW od roku 2011. Pod banderą największej polskiej organizacji pokonał między innymi Pawła Słowińskiego i Mariusza Pudzianowskiego.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu