Mateusz Gamrot: “Moja pozycja w UFC z walki na walkę rośnie”

In Walki i historie, Zawodnicy On

mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot jest zdania, że czołowi zawodnicy najlepszych organizacji MMA na świecie walczą na podobnym poziomie umiejętności.

Mateusz Gamrot, były mistrz organizacji KSW, przez wiele lat rywalizował w Polsce. Teraz realizuje swoje sportowe ambicje w organizacji UFC i nie kryje, że jego celem jest zdobycie pasa wagi lekkiej. Mateusz w rozmowie dla magazynu “Men’s Health” powiedział, jak zapatruje się dziś na sportową różnicę poziomu pomiędzy UFC i KSW.

– KSW to największa organizacja MMA w Europie, UFC – na świecie. Jest jeszcze oczywiście Bellator. Ci najlepsi w każdej z tych organizacji są raczej na wyrównanym poziomie. Gdy byłem mistrzem KSW w dwóch kategoriach wagowych, to myślę, że reprezentowałem zbliżony poziom do mistrzów pozostałych kategorii. Moje ostatnie trzy wygrane w UFC były dla mnie chyba nawet łatwiejsze niż niektóre potyczki z czasów w KSW. Ale też trzeba mieć świadomość, że moja pozycja w UFC z walki na walkę rośnie, a to oznacza, że za każdym razem mój przeciwnik będzie też coraz mocniejszy.

Do debiutu Mateusza w oktagonie UFC doszło w październiku 2020 roku na Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W starciu z Guram Kutateladze Polak musiał uznać jego wyższość w klatce. Walka była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się na kartach sędziowskich.

W drugim boju Mateusz wygrał przez nokaut ze Scottem Holtzmanem, a w trzecim poddał szybko Jeremy’ego Stephensa. W czwartym jego umiejętnościom uległ Diego Ferreira.

Teraz Mateusz szykuje się do walki z Armanem Tsarukyanem na gali UFC w Las Vegas. Do pojedynku dojdzie 25 czerwca. Co ciekawe, pojedynek ten będzie walką wieczoru nadchodzącego wydarzenia.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu