“To jest piękny sport” – Albert Odzimkowski o pracy komentatora

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On

albert odzimkowski

Albert Odzimkowski, zawodnik organizacji KSW, jest również komentatorem i przyznaje, że praca ta bywa poważnym wyzwaniem. 

Komentowanie pojedynków bywa emocjonalnym wyzwaniem, szczególnie w przypadku komentowania walk zawodników, których się zna i ceni. Albert Odzimkowski miewa takie sytuacji w swojej pracy komentatora, ale stara się podchodzić do tematu jak najrzetelniej.  W rozmowie dla KSW Odzimkowski powiedział:

– Na początku, gdy zaczynałem przygodę z mikrofonem, rzeczywiście ciężko było zachować zimną krew. W tym fachu jestem jeszcze żółtodziobem, ale zbieram doświadczenie. W komentowaniu nie da się całkowicie wykluczyć emocji, ale staram się być jak najbardziej profesjonalny w tym co robię, aby w żaden sposób nie faworyzować żadnego zawodnika. Staram się komentować jak najbardziej rzetelnie i wydaje mi się, że jest z tym coraz lepiej.

Albert ma też swoją misję związaną z tym zawodem.

– Najważniejsze dla mnie jest to, żeby widzowi opisać co się dzieje w pojedynku, edukować go w tym temacie. Chcę, żeby ludzi coraz bardziej świadomie podchodzili do MMA, bo jest to piękny sport. Sam jestem w nim do reszty zakochany i staram się pokazywać ludziom czemu tak jest.

Alberta Odzimkowski  powróci do klatki już 28 maja podczas gali KSW 70, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Odzimkowski po raz drugi zmierzy się z Tommym Quinnem. Do pierwszego boju tych zawodników doszło 19 marca podczas gali KSW 68 w Radomiu, ale ostatecznie – mimo ogłoszenia wygranej Alberta – pojedynek został uznany za nierozstrzygnięty, ze względu na użycie w końcowej fazie konfrontacji nielegalnego kopnięcia kolanem.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu