Albert Odzimkowski: “W walce ważny jest instynkt i głowa”

In Walki i historie, Zawodnicy On
albert-odzimkowski
Albert Odzimkowski. Fot. KSW

Podczas gali KSW 70 do klatki KSW powróci popularny Albert Odzimkowski, który słynie ze swojego efektownego stylu walki.

Pojedynki Alberta bardzo rzadko kończą się na kartach sędziowskich i zawsze wiadomo, że będzie się w nich dużo działo. Bywa jednak, że w takich starciach trudno zawsze utrzymać emocje na wodzy.

– W walce ważny jest instynkt i głowa, bo to one kierują naszymi poczynaniami – mówi Albert Odzimkowski. – Nie można tego na pewno nazwać zdrowym rozsądkiem, ale sportową inteligencją. Tak na prawdę nie wszystko w klatce można skontrolować i zaplanować. Emocje pobudzają instynkt i zew walki, budzą w nas swoistego zwierzaka.

Ostatecznie jednak jest to cały czas sportowa rywalizacja.

– Wchodząc do klatki patrzę na walkę, jak na zadanie, które muszę wykonać. Jest chęć zwycięstwa, chęć pokonania przeciwnika, ale nie ma myśli o tym, żeby mu zrobić krzywdę. Ostatecznie jednak reguły tej gry są brutalne. Trzeba więc zachować zimną krew.

W najbliższym starciu Albert Odzimkowski po raz drugi zmierzy się z Tommym Quinnem. Do pierwszego boju tych zawodników doszło 19 marca podczas gali KSW 68 w Radomiu, ale ostatecznie – mimo ogłoszenia wygranej Alberta – pojedynek został uznany za nierozstrzygnięty, ze względu na użycie w końcowej fazie konfrontacji nielegalnego kopnięcia kolanem. Drugie podejście do walki może być jednak zupełnie inne, ze względu na kilka czynników

– Sam staram się w każdej walce pokazać zawsze z innej strony i w sumie jakbym był na miejscu Quinna, też chciałbym przygotować jakąś niespodziankę. To jest inteligentny gość i na pewno coś na mnie szykuje nowego. Nie będę ukrywał, to są zupełnie inne przygotowania. Mam inne nastawienie do tej walki, bo to jest dla mnie pierwsza taka sytuacja. Po pierwszym pojedynku, gdy jeszcze nie wiedziałem o tym, że wynik zostanie zmieniony, spotkaliśmy się z Tommym w hotelu, porozmawialiśmy i zwyczajnie się polubiliśmy. Tym bardziej trudne zadanie przede mną. Inaczej by to wyglądało, gdyby pierwsza walka była rozstrzygnięta i byłby to normalny rewanż.

Do najbliższej walki Alberta Odzimkowskiego dojdzie już 28 maja podczas gali KSW 70, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu