Dana White: “Performance Institute jest wart każdego wydanego centa”

In Biznes, Plany On

Dana White, szef UFC, jest przekonany, że pieniądze, jakie organizacja wydaje na prowadzenie ośrodka badawczo-treningowego, UFC Performance Institute, są świetnie zainwestowanymi środkami.

W roku 2019 UFC otworzyło w Szanghaju swój drugi ośrodek badawczo-treningowy. Pierwszy UFC Performance Institute funkcjonuje już od dawna w Las Vegas, niedaleko siedziby głównej organizacji.

Dana White w rozmowie dla Yahoo! Sports przyznał, że dzięki temu ośrodkowi zmniejszyła się liczby kontuzji wśród zawodników.

– Performance Institute ma ogromny wpływ na zmniejszenie się liczby kontuzji. Nadal się oczywiście pojawią, ale mamy najlepszych fizjoterapeutów na świecie. Oni pracują w Instytucie i pomagają tym dzieciakom w zaleczeniu ich kontuzji.

Dana White odniósł się również do kosztów prowadzenia ośrodka.

– Wypadło mi z głowy ile rocznie nas kosztuje PI, ale jest to warte każdego wydanego centa. Praca, którą wykonują działający tam ludzie jest niesamowita. To była dla nas ogromna zmiana.

Dana White powiedział również, że pracuje nad Instytutem w Meksyku, a następnie chciałby wybudować też jeden w Portoryko i Afryce.

Pierwsza centrum badawczo-treningowe organizacji UFC powstało w roku 2017. Od czasu otwarcia pojawiło się w nim setki zawodników organizacji, którzy mieli okazję tam trenować. W badaniach brali jednak udział również sportowcy takich lig jak NFL, NBA, NHL, MLB.  Na bazie zebranych danych powstał również raport instytutu pod nazwą: „A Cross-Sectional Performance Analysis and Projection of the UFC Athlete”.

You may also read!

UFC 276 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 276: Adesanya

Read More...
mateusz gamrot

“Przez dwa dni musiałem łykać tabletki przeciwbólowe” – Gamrot o ostatniej walce

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Tuż po swojej ostatniej walce Mateusz Gamrot przechodził trudne chwile związane z

Read More...
joanna jędrzejczyk

Jędrzejczyk: “Będę chciała pomagać polskim zawodnikom dostać się do UFC”

Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, po zakończeniu sportowej kariery chciałaby pomagać polskim

Read More...

Mobile Sliding Menu