Fundacja K2 Zaborowscy z planem wspieranie sportowego rozwoju dzieci

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On
- Updated
karolina kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz, pierwsza, historyczna mistrzyni KSW i była pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC, wraz z mężem Łukaszem Zaborowskim, założyła fundację mającą na celu wspieranie dzieci.

Głównym celem Fundację K2 Zaborowscy ma być wsparcie i pomoc dla dzieci w ich sportowym rozwoju i umożliwienie im dostępu do treningów.

Karolina będąc gościem Magazynu Sportowego w Radiu dla Ciebie przybliżyła plan działania fundacji:

– Chcemy pomóc dzieciakom zdobyć ich własny szczyt – powiedziała Kowalkiewicz. – Chcemy zachęcać dzieci i umożliwiać im uprawianie sportu, jakiejkolwiek aktywności fizycznej, bo niestety wiele dzieciaków nie ma takiej możliwości. Z wielu powodów nie mogą trenować, bo np. rodzice nie mają pieniędzy, żeby zapisać je na treningi albo mieszkają w małych miejscowościach, skąd nie mają jak dojechać na zajęcia sportowe. I takim dzieciakom chcemy właśnie umożliwiać dostęp do aktywności fizycznej tak, żeby każde dziecko znalazło jakiś sport dla siebie. Będziemy fundować stypendia dla dzieciaków, wysyłać je na obozy sportowe i też organizować jakieś zajęcia w mniejszych miejscowościach.

Karolina wraz z mężem nie zamierza się oczywiście ograniczać w swoich działaniach do sportów walki. Celem ma być bowiem zaszczepienie w dzieciach miłości do sportu.

– Dobrze o tym wiemy, że sport uczy samodyscypliny, szacunku. Daje siłę nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim mentalną. Jeżeli w dziecku zaszczepimy miłość do sportu, to już w sobie wyrabia dobre nawyki na przyszłość. Nie każdy musi być mistrzem świata, chodzi o to, żeby trenować dla siebie, żeby być zdrowym.

Karolina Kowalkiewicz to urodzona w Łodzi zawodniczka MMA wagi słomkowej. Profesjonalną karierę rozpoczęła w 2012 roku wygrywając przed czasem swoją debiutancką walkę. Jako pierwsza kobieta historii KSW wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej. Od roku 2015 jest związana z amerykańską marką UFC. Jest byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego tej organizacji. W oktagonie stoczyła do dziś dwanaście pojedynków.

Teraz Karolina Kowalkiewicz szykuje się do powrotu do oktagonu UFC. Na razie jednak nie wiadomo kiedy i z kim zmierzy się w walce.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu