Fundacja K2 Zaborowscy z planem wspieranie sportowego rozwoju dzieci

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On
- Updated
karolina kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz, pierwsza, historyczna mistrzyni KSW i była pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC, wraz z mężem Łukaszem Zaborowskim, założyła fundację mającą na celu wspieranie dzieci.

Głównym celem Fundację K2 Zaborowscy ma być wsparcie i pomoc dla dzieci w ich sportowym rozwoju i umożliwienie im dostępu do treningów.

Karolina będąc gościem Magazynu Sportowego w Radiu dla Ciebie przybliżyła plan działania fundacji:

– Chcemy pomóc dzieciakom zdobyć ich własny szczyt – powiedziała Kowalkiewicz. – Chcemy zachęcać dzieci i umożliwiać im uprawianie sportu, jakiejkolwiek aktywności fizycznej, bo niestety wiele dzieciaków nie ma takiej możliwości. Z wielu powodów nie mogą trenować, bo np. rodzice nie mają pieniędzy, żeby zapisać je na treningi albo mieszkają w małych miejscowościach, skąd nie mają jak dojechać na zajęcia sportowe. I takim dzieciakom chcemy właśnie umożliwiać dostęp do aktywności fizycznej tak, żeby każde dziecko znalazło jakiś sport dla siebie. Będziemy fundować stypendia dla dzieciaków, wysyłać je na obozy sportowe i też organizować jakieś zajęcia w mniejszych miejscowościach.

Karolina wraz z mężem nie zamierza się oczywiście ograniczać w swoich działaniach do sportów walki. Celem ma być bowiem zaszczepienie w dzieciach miłości do sportu.

– Dobrze o tym wiemy, że sport uczy samodyscypliny, szacunku. Daje siłę nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim mentalną. Jeżeli w dziecku zaszczepimy miłość do sportu, to już w sobie wyrabia dobre nawyki na przyszłość. Nie każdy musi być mistrzem świata, chodzi o to, żeby trenować dla siebie, żeby być zdrowym.

Karolina Kowalkiewicz to urodzona w Łodzi zawodniczka MMA wagi słomkowej. Profesjonalną karierę rozpoczęła w 2012 roku wygrywając przed czasem swoją debiutancką walkę. Jako pierwsza kobieta historii KSW wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej. Od roku 2015 jest związana z amerykańską marką UFC. Jest byłą pretendentką do pasa mistrzowskiego tej organizacji. W oktagonie stoczyła do dziś dwanaście pojedynków.

Teraz Karolina Kowalkiewicz szykuje się do powrotu do oktagonu UFC. Na razie jednak nie wiadomo kiedy i z kim zmierzy się w walce.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu