UFC pracuje nad walkami w metaverse

In Biznes, Plany On
- Updated

Organizacja UFC idzie z duchem czasu i planuje zorganizować pierwszą walkę toczącą się w wirtualnej rzeczywistości metaverse.

W zeszłym roku organizacja UFC ogłosiła rozpoczęcie działań w aplikacji Socios.com, która umożliwia fanom zakup specjalnych tokenów pozwalających wpływać np. na decyzje dotyczące ulubionej drużyny sportowej czy takiej marki jak UFC. Fani w aplikacji mogą kupować tzw. żetony fanów. Aby móc je zakupić najpierw jednak należy pozyskać Chiliz, oficjalną walutę aplikacji, którą działa w oparciu o technologię blockchain.

Teraz szef UFC, Dana White, zapowiedział, że organizacja pracuje nad przygotowaniem pierwej walki odbywającej się w wirtualnej rzeczywistości metaverse. Będąc gościem audycji Full Send Podcast White powiedział:

– Chcemy przygotować walkę w metaverse. Pracujemy nad tym już od jakiegoś czasu. To będzie walka na żywo, która odbędzie się w metaverse. Użytkownik będąc w domu będzie mógł założyć gogle i oglądać całość chodząc w środku. Nadal nad tym pracujemy, ale to już niedługo ujrzy światło dzienne. Zrobimy walkę w metaverse i to będzie prawdziwa walka.

Na razie jednak szef UFC nie wyjaśnił jak całość ma działać. Nie powiedział również, czy ostatecznie ma to być prawdziwa walka przeniesiona do wirtualnej rzeczywistości czy też walka odbywająca się jedynie wirtualnie.

Szef UFC od dawna zapowiada, że kolejne lata mają przynieść projekty, które zrewolucjonizują świat sportów walki. Cały czas jednak nie wiadomo czego ostatecznie te projekty mają dotyczyć.

 

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

3 commentsOn UFC pracuje nad walkami w metaverse

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu