Szef UFC nie chciał powielać błędów ze świata boksu

In Biznes, Projekty On

Dana White, szef UFC, jest wielkim entuzjastą boksu, ale jest też zdania, że pięściarstwo ma wiele problemów, a jednym z nich są zbyt rzadkie walki najlepszych z najlepszymi.

Szef UFC przez wiele lat był związany ze światem pięściarstwa. Potem zajął się MMA, ale do dziś bardzo lubi boks. Budując jednak UFC postanowił nie popełniać tych samych błędów, które dostrzegał w świecie pięściarstwa. Będąc gościem audycji The Fight with Teddy Atlas White powiedział:

– Kocham boks i dlatego brutalnie i szczerze mówię o problemach jakie doskwierają pięściarstwu. W UFC każdy weekend organizujemy walki najlepszych z najlepszymi na świecie. Wielokrotnie zawodnicy, którzy są skazywani na porażkę wygrywają. To jest ekscytujące i daje dużo radości. Dodatkowo obstawianie walk jest ciekawe. Widziałem wszystkie błędy i problemy boksu i chciałem to zmienić. Wszystko co złe w boksie chciałem zmienić w sposobie prowadzenia UFC.

Warto przy okazji przypomnieć, jak wiele pasów mistrzowskich zmieniło swoich właścicieli w organizacji UFC w roku 2021. Nowi mistrzowie, którzy zdobyli tytułu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy to: Rose Namajunas, Brandon Moreno, Aljamain Sterling, Julianna Pena, Charles Oliveira, Glover Teixeira i Francis Ngannou. W 2021 roku zdobyto również dwa pasy tymczasowe, które zawisły na biodrach Petra Yana i Ciril Gane.

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

One commentOn Szef UFC nie chciał powielać błędów ze świata boksu

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu