IMMAF sygnatariuszem Kodeksu WADA

In Biznes, Regulacje i zasady On
- Updated

Organizacja International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF), do której należy Stowarzyszenie MMA Polska, stała się oficjalnie sygnatariuszem Kodeksu WADA (Światowej Agencji Antydopingowej).

Kodeks jest dokumentem harmonizującym przepisy w dziedzinie antydopingu w sporcie dla wszystkich dyscyplin sportu i wszystkich państw.

– Mam to! Po wielu latach MMA zostało w pełni uznane jako pełnoprawną dyscyplinę sportową przez jedną z trzech najważniejszych międzynarodowych instytucji na świecie. Jest to milowy krok dla całej dyscypliny na każdym kontynencie. Cieszę się bardzo, że Stowarzyszenie MMA Polska jest częścią właśnie IMMAF – mówi Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia.

Prezes WADA Witold Bańka komentując to historyczne wydarzenie powiedział:

– Z radością witamy IMMAF w społeczności Czystego Sportu. Podpisując Kodeks, IMMAF dołącza do ponad 600 organizacji sportowych, które już zobowiązały się do wsparcia globalnego ruchu antydopingowego. Dziękujemy za wysiłki, jakie poczyniła organizacja, aby to urzeczywistnić i gratulujemy przejścia przez cały rygorystyczny proces akceptacji. To kolejny pozytywny krok dla rozwoju organizacji IMMAF i jej sportowców, którzy będą cieszyć się ochroną zapewnianą przez Kodeks.

Światowa Agencja Antydopingowa jest niezależną międzynarodową organizacją odpowiedzialną za wspieranie, koordynowanie i nadzorowanie walki z dopingiem w sporcie we wszystkich jego przejawach. Uzyskanie statusu sygnatariusza Kodeksu WADA jest kolejnym ważnym krokiem na drodze wejścia amatorskiego MMA do rodziny sportów olimpijskich.

International Mixed Martial Arts Federation jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012. Zajmuje się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. Jednym z głównych celów IMMAF jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad sto organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu