Patryk Likus i początki w świecie MMA

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated
patryk likus
Patryk Likus Fot. KSW

Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do okrągłej klatki po raz drugi w karierze i liczy, że wykona kolejny ważny krok po trudnej drodze do wejścia na szczyt świata mieszanych sztuk walki.

Patryk od dziecka lubił sport, grał w piłkę nożną, przez chwilę trenował też aikido, ale na poważnie wszedł do świata sztuk walki w wieku 10 lat.

– Byłem małym łobuzem i mama chciała mnie zaciągnąć na jakieś zajęcia, żebym mógł rozładować nadmiar energii – wspomina Patryk. –   Akurat wtedy poznała się z moim ojczymem, który był trenerem zapasów i na salę trafiłem właśnie do niego. Spodobało mi się od pierwszych zajęć, więc szybko złapałem bakcyla, a po tygodniu treningów pojechałem na pierwsze zawody i nawet wygrałem jedną walkę. Właśnie wtedy stwierdziłem, że sporty walki są tym, co mi się podoba.

W zapasach Patryk dwukrotnie sięgnął po tytuły wicemistrza Polski oraz siedmiokrotnie mistrza Śląska. Ostatecznie jednak wybrał inną drogę w sporcie – zdecydował się na MMA.

– Gdy nabawiłem się kontuzji barku, miałem długą przerwę od zapasów. Ostatecznie ta dyscyplina zaczęła mnie też nieco nudzić. Nie za bardzo miałem z kim trenować, straciłem więc do tego zapał. Zawsze jednak słyszałem, że w MMA zapasy to podstawa i że warto spróbować. Dopiero, gdy poszedłem na treningi MMA, poczułem czym jest prawdziwa pasja. Poczułem, że można się w coś wciągnąć tak bardzo, że nie chce się wychodzić z sali treningowej, że można trenować dwa razy dziennie, po pięć razy w tygodniu i kochać to, co się robi. Odchodząc z zapasów wiedziałem, że muszę postawić sobie jasny cel. Czułem, że wchodząc na poważniej do MMA rzucam się na głęboką wodę, ale uważałem, że jak się w coś angażować, trzeba to robić na sto procent, a nie na pół gwizdka.

W amatorskim MMA Patryk wygrał dziesięć z piętnastu pojedynków. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i dołożył do rekordu trzy wygrane w półzawodowych bojach. Pierwszą w pełni zawodową walkę stoczył w tym roku na gali KSW 59 i pokonał Cypriana Wieczorka.

Teraz Patryk szykuje się do boju na gali KSW 65, która odbędzie się w Arenie Gliwice, przy udziale publiczności.

– Przed występem z tysiącami kibiców na trybunach odczuwam motywację i stres. Jest mi jednak dobrze ze stresem, bo nic innego tak nie motywuje. Już w trakcie walki jestem tak skupiony, że nie odczuwam tego, co dzieje się na hali, ale samo wyjście przed taką publicznością da na pewno pokaźny zastrzyk adrenaliny. Pamiętam jak jeszcze jako kibic oglądałem galę KSW 52 w Gliwicach i słyszałem ryk ludzi na trybunach, pomyślałem wówczas, że fajnie byłoby kiedyś zawalczyć w takiej atmosferze, przy takiej publiczności i to marzenie teraz się ziści.

Podczas gali KSW 65 rywalem Patryka będzie Luke Santarelli. Polak szykując się do boju, dogłębnie przeanalizował styl walki rywala.

– Staram się dobrze analizować i nie lekceważyć rywali. Luke jest bardzo przekrojowym zawodnikiem, odnajduje się w zapasach, stójce i parterze. Ma też bardzo dobre zapasy ofensywne, a jego bazą jest tajski boks. Nie boi się bić w stójce, nie boi się iść w zapasy, ma świetną kondycję, wydolność i siłę. Szykuję się więc na duże wyzwanie i mocny bój.

Dziś Patryk jest na początku swojej zawodowej drogi i chce systematycznie piąć się na sportowy szczyt.

– Nie chcę za daleko wybiegać w przyszłość, ale mam nadzieję, że być może za dziesięć lat, będę na sportowym szczycie. To jednak dopiero początek mojej drogi. Chcę toczyć kolejne walki i zbierać doświadczenie.

Patryk Likus i Luke Santarelli zmierzą się z sobą podczas gali KSW 65, która odbędzie się już 18 grudnia w Arenie Gliwice.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA
Paweł Pawlak i początki w świecie MMA
Weronika Eszer i początki w świecie MMA
Emilia Czerwińska i początki w świecie MMA
Adam Niedźwiedź i początki w świecie MMA
Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA
Maciej Kazieczko i początki w świecie MMA
Michał Pietrzak i początki w świecie MMA
Michał Michalski i początki w świecie MMA
Robert Ruchała i początki w świecie MMA
Michał Kita i początki w świecie MMA
Łukasz Jurkowski i początki w świecie MMA
Artur Sowiński i początki w świecie MMA
Szymon Kołecki i początki w świecie MMA
Michał Andryszak i początki w świecie MMA
Mamed Khalidov i początki w świecie MMA
Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA
Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

2 commentsOn Patryk Likus i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu