“Ciężka praca, systematyczności, charakter” – Gamrot o treningach w ATT

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated
mateusz gamrot
Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot, który przygotowuje się do swojej kolejnej walki w UFC, przebywa aktualnie w USA, w klubie American Top Team. 

Mateusz Gamrot od lat jest już związany nie tylko z poznańskim klubem Czerwony Smok, ale również z gymem American Top Team, w którym trenuje z takimi postaciami jak: Dustin Poirier, Edson Barboza czy Jorge Masvidal. Popularny “Gamer” bardzo ceni sobie treningi w USA i sam również jest cenionym zawodnikiem przez klubowych kolegów i trenerów. Pozytywne opinie na temat Mateusza, ale nie tylko – na macie ATT trenuje również Joanna Jędrzejczyk – wynikają jego zdaniem z ciężkiej pracy. W rozmowie dla serwisu Polsatsport.pl Mateusz mówiąc o pozytywnym odbiorze Polaków na macie ATT, powiedział:

– Myślę, że wynika to z ciężkiej pracy, systematyczności, ale też charakteru na macie. Kiedy są sparingi, to są sparingi na ostro, podobnie jak treningi z techniką. Styl Amerykanów i Brazylijczyków jest często inny i odbierany inaczej. Kiedy są zmęczeni, to nie bardzo chcą mocno walczyć na treningach. Również poziom sportowy ma znaczenie, bo jeżeli chce się walczyć z najlepszymi, to trzeba się pokazać z dobrej strony.

Mateusz już 18 grudnia po raz kolejny wejdzie do klatki UFC.  Podczas gali UFC on ESPN 26 zmierzy się z Diego Ferreirą.

Do debiutu Mateusza w oktagonie UFC doszło w październiku 2020 roku na Fight Island w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W starciu z Guram Kutateladze Polak musiał jednak uznać jego wyższość w klatce. Walka była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się na kartach sędziowskich.

W drugim boju Mateusz wygrał przez nokaut ze Scottem Holtzmanem, a w trzecim poddał szybko Jeremy’ego Stephensa.

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu