“Jestem przedsiębiorcą” – Mamed Khalidov o emeryturze

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On
mamed khalidov
Mamed Khalidov. Fot. KSW

Mamed Khalidov, który szykuje się do obrony pasa mistrzowskiego wagi średniej KSW, jest bliżej niż dalej końca sportowej kariery i przygotował się już na to, czym będzie się zajmował na emeryturze.

Mamed walczy w MMA od roku 2004. Do dziś stoczył ponad 40 pojedynków i chociaż na razie nie zapowiada końca kariery, przygotował się już na taki moment w swoim życiu. W rozmowie dla serwisu Sportowy24.pl Mamed mówiąc o przygotowaniu się do emerytury, stwierdził:

– Już dawno poczyniłem kroki w tym kierunku. Mam kilka innych działalności biznesowych, jestem przedsiębiorcą. Raczej nie wiążę planów z karierą trenerską. Ale przy samej dyscyplinie na pewno będę się kręcił. Jako trener się nie widzę, natomiast będę blisko.

Mamed Khalidov to absolutny fenomen i największa gwiazda w ponad 15-letniej historii KSW. Aktualnie panujący mistrz kategorii średniej jest najstarszym czempionem, a do tego zawodnikiem, który aż trzykrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie. Już w 2009 roku reprezentant Arrachionu Olsztyn zawiesił na swoich biodrach pas kategorii półciężkiej. Sześć lat później po pokonaniu Michała Materli usiadł na tronie dywizji średniej. Tytuł zwakował trzy lata później, lecz w październiku minionego roku powrócił do walk mistrzowskich i ponownie sięgnął po pas, kiedy to w 36 sekund znokautował Scotta Askhama jednym z najbardziej efektownych nokautów 2020 roku na świecie. W całej karierze Khalidov stoczył 44 pojedynki, z których 31 kończył przez nokauty lub poddania.

You may also read!

KSW planuje regularne powroty do Szczecina

Gala KSW 66 była drugim wydarzeniem największej polskiej organizacji, do którego doszło w Szczecinie. KSW planuje wracać w to

Read More...

KSW 68 w Radomiu cały czas w zawieszeniu

Na razie cały czas nie wiadomo czy marcowa gala KSW, która mogłaby potencjalnie odbyć się w Radomiu, faktycznie będzie

Read More...

ALMMA 209 Sochaczew – Mistrzostwa Mazowsza MMA

Amatorska Liga MMA szykuje się do pierwszych zawodów w roku 2022, które odbędą się już pod koniec stycznia.  Na pierwsze

Read More...

2 commentsOn “Jestem przedsiębiorcą” – Mamed Khalidov o emeryturze

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu