Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated
jan błachowicz
Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz

Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i sukces Joanny Jędrzejczyk, może być dobrym przykładem dla młodych ludzi chcących osiągnąć najwyższe cele w świecie sportów walki.

Joanna Jędrzejczyk jest pierwszą Polką, która podbiła organizację UFC i wywalczyła w niej pas mistrzowski wagi słomkowej. Po niej na sportowy szczyt wspiął się również Jan Błachowicz, który zdobył tytuł wagi półciężkiej UFC.

Podczas konferencji prasowej przed nadchodzącą obroną tytułu w wykonaniu Błachowicza, Jan został zapytany o to, na ile jego i Joanny sukcesy wpłynęły na zawodników w Polsce i czy może ułatwić im to przebicie się do świadomości szefów UFC.

– Mam nadzieję, że te drzwi otworzyliśmy z Joasią – powiedział Jan Błachowicz. – Nasze sukcesy na pewno odbiły się głośnym echem. To widać na salach treningowych, ile przychodzi młodych chłopaków trenować. To jest fajne. Pokazaliśmy, że możemy, że się da. Nie ważne skąd jesteś, z jak małego miasta itd. Pokazaliśmy, że można zdobyć to, o czym się marzyło i jeżeli tylko się w to uwierzy i poświęci temu, to nie ma rzeczy niemożliwych.

Jan Błachowicz już 30 października stanie do drugiej obrony pasa wagi półciężkiej. W oktagonie zmierzy się z Gloverem Teixeirą, a do walki dojdzie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na Fight Island.

Błachowicz wywalczył tytuł we wrześniu zeszłego roku w walce z Dominickiem Reyesem. W pierwszej obronie pasa zmierzył się z mistrzem wagi średnie, Israelem Adesanyą i również go pokonał.

Jan walczy dla UFC od roku 2014 i w oktagonie stoczył 16 pojedynków.

You may also read!

marcin tybura

“Takiego człowieka jak Marcin, to ze świecą szukać” – Kościelski o Tyburze

fot.instagram.com/tyburamarcin Marcin Tybura, który od dłuższego czasu trenuje w klubie Ankos MMA pod okiem Andrzeja Kościelskiego,

Read More...

KSW 66 ze szczecińskimi Berserkerami na karcie walk

Organizacja KSW po ponad 7 latach wraca do Szczecina. Już 15 stycznia na gali KSW 66 kibice zobaczą pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej

Read More...
patryk likus

Patryk Likus i początki w świecie MMA

Patryk Likus Fot. KSW Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu