“Teraz się jest zawodnikiem MMA” – Martin Lewandowski o rozwoju rynku

In Biznes, Plany On

Organizacja KSW od początku swojej działalności była jednym z głównych budowniczych polskiego rynku MMA. Dziś jest liderem branży nad Wisłą.

Gdy w roku 2004 Martin Lewandowski i Maciej Kawulski przygotowali pierwszą galę, zawodnicy nie mogli liczyć na wynagrodzenia, które dziś otrzymują za walki. Walczenie nie było zajęciem, z którego można było się utrzymać.

– Początkowo to było dodatkowe zajęcie dla zawodników, nie było pieniędzy – wspominał Martin Lewandowski w programie Przy niedzieli o sporcie w Radiu Tok FM.

Systematyczny rozwój organizacji, pojawianie się takich gwiazd jak Mariusz Pudzianowski, sprawiło jednak, że KSW doszło do dzisiejszego etapu biznesowej działalności, w której za walkę najbardziej znani fighterzy mogą otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych.

– Doprowadziliśmy rynek do takiego etapu, że teraz się jest zawodnikiem MMA – mówił Lewandowski. – Ma się sponsorów i duża część zawodników potrafi się z tego utrzymać.

Martin Lewandowski dodał również, że dziś, mimo propozycji walk w UFC, część topowych zawodników KSW nie chce odchodzić z organizacji, aby bić się dla lidera światowego rynku MMA.

Organizacja KSW szykuje się właśnie do kolejnego wydarzenia. 23 października w łódzkiej Atlas Arenie zostanie przygotowana gala KSW 64.

You may also read!

marcin tybura

“Takiego człowieka jak Marcin, to ze świecą szukać” – Kościelski o Tyburze

fot.instagram.com/tyburamarcin Marcin Tybura, który od dłuższego czasu trenuje w klubie Ankos MMA pod okiem Andrzeja Kościelskiego,

Read More...

KSW 66 ze szczecińskimi Berserkerami na karcie walk

Organizacja KSW po ponad 7 latach wraca do Szczecina. Już 15 stycznia na gali KSW 66 kibice zobaczą pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej

Read More...
patryk likus

Patryk Likus i początki w świecie MMA

Patryk Likus Fot. KSW Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu