Szymon Kołecki: “Dużo zainwestowałem przez cztery lata treningów”

In Zarobki, Zawodnicy On
szymon-kołecki
Szymon Kołecki. Fot. KSW

Szymon Kołecki od początku swojej kariery w mieszanych sztukach walki mówi otwarcie o tym, że jedną z przyczyn zajęcie się tym sportem są pieniądze.

Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, walczy w MMA od roku 2017. Do tej pory stoczył jedenaście pojedynków, z których wygrał dziesięć. W rozmowie z Edytą Kowalczyk i Jakubem Radomskim dla “Przeglądu Sportowego” Kołecki został zapytany o to czy wszedł do MMA po to, aby przedłużyć karierę czy dla pieniędzy?

– Jedno i drugie – stwierdził Kołecki. – W MMA dobrze zarabiam, ale dużo też zainwestowałem przez cztery lata treningów. Miałbym za to spore mieszkanie w Warszawie albo dwa dobrze wyposażone w Ciechanowie, gdzie mieszkam.

Szymon Kołecki ma za sobą bogatą karierę w podnoszeniu ciężarów. Pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto.

Teraz Kołecki bije się dla organizacji KSW. W okrągłej klatce stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Ostatni raz bił się w lipcu tego roku i pokonał Akopa Szostaka. Na razie nie wiadomo kiedy Szymon ponownie pojawi się w klatce.

You may also read!

almma

ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnych zawodów. Tym razem zmagania fighterów odbędą się w Poznaniu. 6 listopada 2021 r. zapraszamy do Poznania na ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem

Read More...
MMA Polska

Zawodnicy tłumnie stawią się na Drugich Mistrzostwach MMA Polska

Podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Polska wystartuje ponad 160 zawodników. Zakończyły się zapisy na Drugie Mistrzostwa MMA Polska.

Read More...
jan błachowicz

Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu