„Tym razem role się odwróciły” – Przybysz o występie z „Pudzianem” na jeden gali

In Walki i historie, Zawodnicy On

Sebastian Przybysz, który szykuje się do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego wagi koguciej, po raz pierwszy również wystąpi w walce wieczoru gali KSW.

Podczas gali KSW 64 Sebastian Przybysz zawalczy z Bruno Augusto dos Santos. Będzie to starcie wieczoru tego wydarzenia.

– Pokonałem w swojej karierze drogę od pierwszej walki otwierającej galę w trójmiejskiej Ergo Arenie, do walki wieczoru w łódzkiej Atlas Arenie – mówi Sebastian Przybysz. – Będzie to też historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy zawodnicy kategorii koguciej będą się bić w walce wieczoru. Cieszę się, że zostałem wyróżniony przez właścicieli KSW i dali mi tę szansę, żebym mógł pokazać się szerszej publiczności, ale nie narzucam przez to sobie na barki jakiejś dodatkowej presji. Podchodzę do tego jak do każdej innej walki. Co ciekawe, na KSW 59 to ja robiłem za suport dla Mariusza Pudzianowskiego, a tym razem role się odwróciły.

Często mówi się o tym, że bronienie pasa bywa trudniejsze niż jego zdobycie. Sebastian podchodzi jednak do sprawy nieco inaczej.

– Mam inne podejście. Ja nie bronię tego pasa, ja go cały czas zdobywam. Nie liczy się to, że go już mam. Sam pas dla mnie nie znaczy nic. To zawodnikom, którzy walczą ze mną zależy na tym, żeby mi go odebrać. Mi zależy na tym, żeby wygrywać i za każdym razem zdobywać pas na nowo.

Ostatnia walka Sebastiana Przybysza była tak niesamowitą batalią, że została nagrodzona podwójnym bonusem za pojedynek wieczoru. Mistrz przewiduje, że w starciu z Bruno dos Sanstosem również może dojść do małej wojny w klatce.

– Dobre walki są efektem mojej wieloletniej ciężkiej pracy na treningach. Dużo zależy jednak też od tego, jakie warunki postawi rywal. Jeśli wszystko będzie szło zgodnie z moim planem, to powinienem być w stanie zdominować przeciwnika i być może walka nie będzie aż tak ciekawa. Jesteśmy już jednak na takim poziomie, że Bruno na pewno też będzie dobrze przygotowany i nie zdziwię się, jeśli gdzieś to się skończy delikatną wojną. Chciałbym dać kibicom taką walkę jak ta ostatnia, ale jednak gdzieś po cichu liczę na to, że pokażę się z dużo bardziej dominującej strony.

Podczas gali KSW 64 na trybunach Atlas Areny ponownie zasiądą kibice. Sebastian jednak jest typem zawodnika, który w 100 procentach jest skupiony na zadaniu, które ma wykonać w klatce.

– Wychodząc do klatki jestem skupiony tylko na sobie i rywalu. Jedyne co wtedy słyszę, to głos trenera w narożniku. Nie ważne co dzieje się na trybunach, zaczynam słyszeć te głosy dopiero jak skończy się walka.

Do starcia mistrzowskiego Sebastiana Przybysza z Bruno Augusto dos Santos dojdzie już 23 października.

źródło: KSW

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu