Borys Mańkowski: “Mogę się bić w każdej organizacji”

In Walki i historie, Zawodnicy On

borys- mańkowski

W walce wieczoru gali Fame MMA 11  Borys Mańkowski zmierzy się z Normanem Parkiem w formule łączącej dwa światy sportów walki – boks i MMA. Po tym starciu Borys chce jednak wrócić do KSW i tam dalej toczyć swoje boje.

Borys Mańkowski, który ze względu na kontuzję nie mógł pojedynkować się na zasadach MMA, wybrał inną drogę i w czasie przerwy od startów w klatce zdecydował się na walkę bokserską z Normanem Parkiem w Fame MMA. Aby mogło dojść do pojedynku szefostwo KSW porozumiało się z szefostwem Fame MMA. Borys natomiast nie myśli na razie o tym, aby toczyć kolejne boje pod banderą Fame, bo już w grudniu chce wrócić do klatki KSW, o czym powiedział w rozmowie z Andrzejem Kostyrą dla “Super Expressu”.

– Teraz będzie walka z Normanem i mam nadzieję, że w grudniu kolejne stracie w KSW. Nigdy w ogóle nie zakładałem, że kiedykolwiek zawalczę w Fame MMA, ale przyszło jak przyszło, można powiedzieć, że nie spodziewałem się tej kontuzji i tego wszystkiego, no i zawalczyłem w Fame MMA. Póki co nie zakładam, że będę jeszcze toczył tam walki, ale mówię, moje założenia mogą być takie, a realia mogą się pozmieniać.

Mańkowski dodał też, że nawet jeśli miałby walczyć jeszcze dla Fame, to nie chciałby toczyć bojów z tzw. celebrytami.

– Mogę się bić w każdej organizacji, za oczywiście bardzo dobre pieniądze, ale z ludźmi, którzy są znani z powodu tego, że są dobrymi sportowcami, a nie z innych.

Walka Mańkowskiego z Parkiem będzie rewanżem za przegraną w klatce KSW, w której Borys Mańkowski musiał uznać wyższość Normana.

W pozostałych walkach nadchodzącej gali kibice zobaczą m.in. Sylwestra Wardęgę, Piotra „Popo” Węgrzyna, Mikołaja „Mixera” Magdziarza, Norberta „Smolastego” Smolińskiego, Filipa „Filipka” Marcinka i jednego z szefów Fame – Michała “Boxdela” Barona.

Gala Fame 11 odbędzie się 2 października w Arenie Gliwice.

You may also read!

almma

ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnych zawodów. Tym razem zmagania fighterów odbędą się w Poznaniu. 6 listopada 2021 r. zapraszamy do Poznania na ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem

Read More...
MMA Polska

Zawodnicy tłumnie stawią się na Drugich Mistrzostwach MMA Polska

Podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Polska wystartuje ponad 160 zawodników. Zakończyły się zapisy na Drugie Mistrzostwa MMA Polska.

Read More...
jan błachowicz

Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu