“Oni są najwięksi, mają z 80% rynku” – szef KSW o UFC

In Biznes, Plany On
Martin Lewandowski. Fot. instagram.com/martinlewandowski
Martin Lewandowski. Fot. instagram.com/martinlewandowski

Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, przedstawił swoje spojrzenie na lidera światowego rynku MMA, organizację UFC.

Organizacja UFC od lat jest największą marką MMA na świecie. Przygotowuje swoja gale głównie w USA, ale stara się również podbijać inne rynki. W ostatnim czasie jednak ze względu na pandemię koronawirusa skupia się na Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie stworzona została tzw. Fight Island, wyspa która w całość jest przystosowana pod UFC.

W rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube Martin Lewandowski przedstawił swoje spojrzenie na amerykańską markę.

– UFC było pierwsze, jest oparte o amerykański rynek, który jest kompletnie inaczej ukształtowany jeśli chodzi o PPV, które od lat tam święci tryumfy. Oni są najwięksi, mają z 80% rynku światowego, więc ja nie mam jakiejś ambicji, żeby rywalizować z UFC. Mogę tylko się w jakimś stopniu cieszyć tym, że w Polsce my królujemy i będziemy walczyć coraz mocniej o rynek europejski. Myślę, ze UFC jeszcze przez długie, długie lata jest przez nikogo nie do pokonania.

Marka KSW powstała w roku 2004 i przez lata stała się największą organizacją MMA w Polsce. Do dziś KSW przygotowało ponad 60 gal. Robiło również swoje wydarzenia poza granicami Polski. KSW dwa razy pojawiło się w Londynie, raz w Irlandii i raz w Chorwacji. Plany związane z podboje kolejnych rynków dotyczą np. Niemiec i Czech. Na razie jednak przez pandemię koronawirusa KSW musiał odwołać wydarzenia planowana poza granicami kraju.

You may also read!

almma

ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnych zawodów. Tym razem zmagania fighterów odbędą się w Poznaniu. 6 listopada 2021 r. zapraszamy do Poznania na ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem

Read More...
MMA Polska

Zawodnicy tłumnie stawią się na Drugich Mistrzostwach MMA Polska

Podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Polska wystartuje ponad 160 zawodników. Zakończyły się zapisy na Drugie Mistrzostwa MMA Polska.

Read More...
jan błachowicz

Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i

Read More...

One commentOn “Oni są najwięksi, mają z 80% rynku” – szef KSW o UFC

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu