“Jaram się samą formułą walki” – Borys Mańkowski przed Fame MMA 11

In Aktualności On

borys- mańkowski

W walce wieczoru gali Fame MMA 11  Borys Mańkowski zmierzy się z Normanem Parkiem w formule łączącej dwa światy sportów walki – boks i MMA.

Starcie Borysa Mańkowskiego z Normanem Parkiem odbędzie się w formule walki bokserskiej, ale w rękawicach do MMA. Dodatkowo całość starcia ma potrwać 15 minut, bez podziału na rundy.

Borys Mańkowski w rozmowie z Michałem Baronem podczas programu Fame Cage powiedział, że cieszy się z takiego rozwiązania:

– Jaram się samą formułą walki, że nikt nigdy czegoś takiego nie zrobił. Mało tego, praktycznie wszystko, co się tam wydarzy, to jest wymyślone przeze mnie, nawet ta piętnastominutowa runda, to był mój pomysł. Bardzo się cieszę, że to wszystko zostało zaakceptowane i dojdzie do tego, i jeśli na stałe taka formuła zagości w sportach walki, to wydaje mi się, że będzie to spełniało oczekiwania kibiców. Bo tak jak powiedziałem, najbardziej popularne sporty walki to boks i MMA. Tutaj mamy połączenie tego, bo mamy zasady bokserskie, ale w małych rękawicach i mało tego bez podziału na rundy, tylko cały czas młócka. Wydaje mi się, że dla oka to będzie mega widowiskowe, mega kozackie.

W pozostałych walkach nadchodzącej gali kibice zobaczą m.in. Sylwestra Wardęgę, Piotra „Popo” Węgrzyna, Mikołaja „Mixera” Magdziarza, Norberta „Smolastego” Smolińskiego, Filipa „Filipka” Marcinka i jednego z szefów Fame – Michała “Boxdela” Barona.

Gala Fame 11 odbędzie się 2 października w Arenie Gliwice.

You may also read!

almma

ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnych zawodów. Tym razem zmagania fighterów odbędą się w Poznaniu. 6 listopada 2021 r. zapraszamy do Poznania na ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem

Read More...
MMA Polska

Zawodnicy tłumnie stawią się na Drugich Mistrzostwach MMA Polska

Podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Polska wystartuje ponad 160 zawodników. Zakończyły się zapisy na Drugie Mistrzostwa MMA Polska.

Read More...
jan błachowicz

Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu