Maciej Kawulski: “Jesteśmy maskotkami polskiego MMA”

In Biznes, Plany On

Chociaż początkowo szefowie organizacji KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, zajmowali się praktycznie wszystkimi aspektami tworzenia swoich wydarzeń, dziś w większości ich pracę przejęły inne osoby związane z marką.

Maciej Kawulski, jeden z twórców marki KSW i jej sukcesu, nie kryje, że lepiej czuje się w roli osoby tworzącej przedsięwzięcia, niż zarządzającej nimi, gdy już są w pełni działające. Będąc gościem w audycji “Trójkąt towarzyski”, Kawulski przybliżył swoje spojrzenie na tę sprawę.

– Jestem postacią, która lepiej się sprawdza w tworzeniu, kreowaniu, startupach, w budowaniu koncepcji, idei, niż w utrzymywaniu stałym, ciągłym biznesu. (…) Wydaje mi się, że to co mogłem zrobić dla sportu i sport mógł zrobić dla mnie, z grubsza się już zadziało. (…) Uważam, że KSW jest dobrze naoliwioną machiną, którą przez wiele lat oliwiłem całym swoim sercem. Lepiej dla tego biznesu, gdy z mojej strony będzie to taki light tuch i będę dawał przestrzeń ludziom, których de facto wychowałem, nauczyłem i dziś w pewnych obszarach są czujniejsi ode mnie.

Maciej Kawulski powiedział również, że przez lata budowania marki KSW obszary, którymi zajmował się z Martinem Lewandowski, przechodziły systematycznie w ręce innych osób.

– Z pokorą jestem w stanie powiedzieć, że lepiej dla tego sportu, nie tylko dla mnie, będzie jeśli przestanę udawać, że on jest oparty na mnie i Martinie Lewandowskim, bo tak już dawno nie jest. Jesteśmy maskotkami polskiego MMA. Kojarzymy się z nim tak bardzo, że jak się nie pojawimy w trailerze, albo na gali, to ludzie powiedzą, że coś jest nie tak. Gdyby nie było nas w trailerze, albo na gali, albo na rok byśmy wyjechali, nic by się MMA nie stało.

Organizacja KSW powstała w roku 2004. Pierwsza gala została zorganizowana w restauracji Champions w Hotelu Mariott w Warszawie i przyciągnęła na wydarzenia około 300 osób. Do dziś KSW przygotowało ponad sześćdziesiąt różnych wydarzeń, w tym gale na PGE Narodowym, którą z trybun oglądało ponad 57 tysięcy widzów.

Najbliższa gala KSW ma odbyć się już w hali. 29 października marka zawita z galą KSW 64 do Atlas Areny. Będzie to siódme wydarzenie największej polskiej organizacji MMA w tym obiekcie, który może pomieści ponad 10 tysięcy widzów.

You may also read!

almma

ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski 

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnych zawodów. Tym razem zmagania fighterów odbędą się w Poznaniu. 6 listopada 2021 r. zapraszamy do Poznania na ALMMA 206 – Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski pod patronatem

Read More...
MMA Polska

Zawodnicy tłumnie stawią się na Drugich Mistrzostwach MMA Polska

Podczas drugiego turnieju z cyklu Mistrzostw MMA Polska wystartuje ponad 160 zawodników. Zakończyły się zapisy na Drugie Mistrzostwa MMA Polska.

Read More...
jan błachowicz

Jan Błachowicz: “Pokazaliśmy z Asią, że się da”

Jan Błachowicz. fot. instagram.com/janblachowicz Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest przekonany, że jego sukces i

Read More...

One commentOn Maciej Kawulski: “Jesteśmy maskotkami polskiego MMA”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu