Anderson Silva zachęca zawodników do zjednoczenia się

In Zarobki, Zawodnicy On

UFC migu

O potrzebie stworzenie związku, który mógłby reprezentować wspólne interesy zawodników MMA, mówi się od dawna. Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że fighterzy UFC powinni się zjednoczyć i działać razem.

Plany tworzenia związku, który miałby walczyć o prawa zawodników i ich zarobki np. z organizacją UFC pojawiały się już wiele razy. Ostatecznie jednak żaden związek nie powstał. W rozmowie dla serwisu MMA Fighting Anderson Silva, były mistrz UFC zachęcał fighterów do zjednoczenia się.

– Dana White jest postrzegany jako główna osoba reprezentująca UFC. Moim zdaniem to sportowcy są najważniejszymi reprezentantami UFC, ale dopóki zawodnicy się nie zjednoczą i będą się obawiać działania, nic się nie zmieni.

Tymi słowami Silva odniósł się również do blokowania przez UFC możliwości walki w boksie Georgesa St-Pierre’a, który mimo zakończenia kariery cały czas ma ważny kontrakt z amerykańską marka.

– Zawodnicy chcą wejść do UFC, marzą o tym, ale nie są zjednoczeni – dodał Silva. – Jeśli doszłoby do wspólnego działania, jeśli zawodnicy zrozumieliby swoją wartość w tym sporcie i w UFC, dokonaliby wielkich zmian dla kolejnych pokoleń.

Odnosząc się jednak do samych kontraktów i zawodników, którzy po ich podpisaniu narzekają na zarobki, Silva stwierdził:

– Ci, którzy nie są zadowoleni z kontraktu powinni najpierw go przeczytać zanim się zdecydowali na jego podpisanie. Dana robi to, co dobre dla jego firmy, a zawodnicy muszą zrozumieć, że sami są jak firmy i muszą o siebie dbać.

Anderson Silva to prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki. Przez wiele dominował w wadze średniej organizacji UFC. Po utracie pasa nie miał jednak najlepszej passy. Od 2013 roku stoczył 9 pojedynków, z których wygrał tylko jeden i raz zremisował. Po przegranej z Uriah Hallem w roku 2020 Silva został zwolniony z organizacji UFC.

Teraz Anderson Silva próbuje swoich sił w boksie.

You may also read!

daniel-rutkowski

“Styl życia, praca, wszystko” – Daniel Rutkowski o walczeniu

Daniel Rutkowski. Fot. KSW Podczas gali KSW 73 do klatki powróci Daniel Rutkowski, numer jeden rankingu

Read More...
szymon-kołecki

“To nie był jakiś finansowy kokos” – Kołecki o walce z Pudzianowskim

Szymon Kołecki. Fot. KSW Szymon Kołecki nie jest przesadnie zainteresowany drugą walką z Mariuszem Pudzianowskim, ale

Read More...
Przemysław Saleta

“Pomysłów będzie coraz więcej” – Saleta o tzw. freak fightach

Zdaniem Przemysława Salety, byłego mistrza Europy w boksie zawodowym, rynek tzw. freak fightów będzie się dalej rozwijał i dostarczał

Read More...

Mobile Sliding Menu