“Zawsze lubiłam pieniądze” – Joanna Jędrzejczyk o zarobkach

In Zarobki, Zawodnicy On
fot. instagram.com/joannajedrzejczyk
fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, jest zawodniczką, która przez wiele lat dokładała do swojej sportowej pasji. Dopiero walcząc dla UFC  osiągnęła finansowy sukces. 

Zarobki Joanny Jędrzejczyk nie zawsze są oficjalnie publikowane przez komisje sportowe w USA. Przy okazji ostatniej walki Polki kwoty te jednak się pojawiły. Joanna za starcie z Weili Zhang otrzymała 106 tysięcy dolarów. Do tego została nagrodzona bonusem za pojedynek wieczoru w wysokości 50 tysięcy dolarów. Otrzymała również 30 000 dolarów wypłaty z umowy sponsorskiej z firmą Reebok.

Joanna nie zawsze jednak mogła liczyć na takie zarobki, ale zawsze marzyła, że dojdzie kiedyś do takiego momentu w karierze. W rozmowie z Beatą Pawłowicz dla serwisu Zwierciadło Joanna mówiąc o pieniądzach stwierdziła:

– Zawsze lubiłam pieniądze. Nie dlatego, żebym wierzyła, że dadzą mi szczęście! Pieniądze nie sprawią, że będę szczęśliwa, ale stworzą możliwości rozwoju, podróży, inwestycji w siebie, czyli nauki. Dadzą mi poczucie bezpieczeństwa, gdy na przykład zachoruję. Były krytyczne momenty w mojej karierze sportowej, kiedy nie miałam możliwości zarabiania i chciałam zrezygnować. Wcześniej liczył się tylko sport, a ja nie miałam nawet podstawowych rzeczy potrzebnych do życia.

Joanna przyznała, że to co zarabiała starała się inwestować w siebie i w rozwój sportowy, cały czas wierzyła bowiem, że w końcu osiągnie sukces.

– Zarobki przyszły później, kiedy Amerykanie mnie dostrzegli. Zawsze o tym marzyłam. Miałam ambicję, żeby tam walczyć i wygrywać. Pojechałam więc do Stanów i tam wreszcie mogłam zadbać o siebie.

Joanna Jędrzejczyk walczy dla organizacji UFC od roku 2014. W tym czasie stoczyła 14 pojedynków i wywalczyła mistrzowski pas wagi słomkowej. W ostatnim pojedynku przegrała na punkty z mistrzynią Weili Zhang, ale starcie to były niezwykle emocjonujące i wyrównane. Na razie nie wiadomo kiedy i z kim Joanna zawalczy w kolejnym pojedynku.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu