UFC z najlepszym wynikiem finansowym w historii firmy

In Biznes, Finanse On

Grupa Endeavor, właściciel marki UFC, opublikowała swoje wyniki finansowego za drugi kwartał roku 2021.

Przychody całej grupy wzrosły w drugim kwartale do 1,1 miliarda dolarów w porównaniu do 650 milionów w drugim kwartale roku 2020.

Jak podaje Endeavor, jednym z kluczowych elementów mających wpływ na dobre wyniki finansowe była marka UFC i gale, które nie tylko dobrze sprzedawały się w systemie pay-per-view, ale również odbywały z udziałem kibiców na halach i przyniosły wpływy ze sprzedaży biletów.

Drugi kwartał tego roku spowodował, że UFC miało finansowo najlepsze pierwsze półrocze w historii firmy.

Przychody z całego segmentu sportowego zarządzanego przez Endeavor wyniosły w drugim kwartale 258,9 miliona dolarów i wzrosły tym samym o 70% w porównaniu do drugiego kwartału roku 2020. Wzrost ten był spowodowany głównie opłatami za prawa medialne oraz większą liczbą wydarzeń marki UFC i Professional Bull Riders, które obejmowały większe wpływy ze sprzedaż biletów ze względu na zniesienie ograniczeń frekwencji na halach w drugim kwartale.

– Pomimo ciągłych wyzwań związanych z pandemią, nasza firma po raz kolejny wykazała się odpornością, w dużej mierze dzięki naszemu globalnemu portfelowi aktywów premium oraz kreatywności naszych pracowników i partnerów – powiedział Ariel Emanuel, dyrektor generalny Endeavour, komentując wyniki firmy.

W pierwszym półroczu tego roku marka UFC zorganizowała 27 gal. Od kwietnia zaczęła organizować wydarzenia w USA w dużych halach z udziałem publiczności. W tym czasie przygotowała pięć takich wydarzeń, który przyciągnęły na trybuny łącznie około 85 tysięcy widzów.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

One commentOn UFC z najlepszym wynikiem finansowym w historii firmy

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu