Emilia Czerwińska i początki w świecie MMA

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated
emilia czerwińska
Emilia Czerwińska. Fot. KSW

Niedawno szeregi organizacji KSW zasiliła Emilia Czerwińska, utytułowana kickboxerka, która postanowiła podjąć nowe wyzwanie i spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Emilia ma za sobą wiele lat treningów i walk w ringu. Dwa razy wywalczyła tytuł zawodowej mistrzyni świata w K-1. W tej samej formule zdobyła międzynarodowe mistrzostwo Polski. Była też zawodową mistrzynią Polski w formule full contact. Na ringach amatorskich dziewięć razy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i zdobyła wiele innych trofeów. Łącznie stoczyła ponad dwieście pojedynków w kickboxingu. Co jednak ciekawe, swoją przygodę ze sportem zaczęła od zupełnie innej dyscypliny.

– Na początku przez siedem lat trenowałam pływanie – wspomina Emilia. – Ćwiczyłam w jednym klubie razem z Radosławem Kawęckim. W pewnym momencie straciłam jednak nić porozumienia z trenerem. Czułam też, że nie osiągam szybko poziomu, na który chciałam wejść. W wieku siedemnastu lat podjęłam więc decyzję, że przechodzę do kickboxingu. Mój dziadek miał w swoim czasie przygodę z boksem, a mój tata z karate i coś chyba mnie ciągnęło w kierunku sportów walki.

Wybór tej sportowej drogi okazał się trafiony. Emilia przez lata święciła tryumfy w ringu. Teraz jednak postanowiła spróbować czegoś nowego.

– W końcu doszłam do wniosku, że w kickboxingu osiągnęłam wszystko, co miałam do osiągnięcia. Uznałam więc, że trzeba iść dalej, spróbować czegoś nowego, by się rozwijać. Wszystko zaczęło się jednak od tego, że oglądała KSW i pomyślałam, że muszę też kiedyś spróbować. Ostatecznie udało się zrealizować ten pomysł i za pośrednictwem Przemysława Kosińskiego z grupy managerskiej Animmals podpisałam kontrakt z KSW.

Emilia nie chce jednak tylko spróbować sprawdzić się w MMA, ale ma ambicje, by walczyć o najwyższe laury. Do swojej transformacji na zawodniczkę mieszanych sztuk walki podchodzi bardzo profesjonalnie.

– Moje przygotowania do zawodowego debiutu trwają już półtora roku. MMA to w końcu całkiem inny sport.  Długo pracowaliśmy z trenerem Marcinem Mencelem nad zmianą nawyków i przyzwyczajeń wyniesionych z kickboxingu. Musieliśmy zmienić sposób walki w stójce, bo w MMA ta płaszczyzna wygląda jednak nieco inaczej. Musieliśmy też dołożyć do tego oczywiście zapasy i brazylijskie jiu-jitsu. Myśląc o jak najlepszym przygotowaniu do zawodowych startów zdecydowałam się też powalczyć w zawodach grapplingowych i w amatorskim MMA. Wygrałam cztery pojedynki na zawodach Amatorskiej Ligi MMA i wszystkie walki na matach BJJ. W klubie trenuję z mężczyznami, więc zależało mi też na tym, żeby sprawdzić się z innymi dziewczynami, a to mogłam zrobić tylko na zawodach.

Przygotowania do zawodowego debiutu idą więc pełną parą, a Emilia ma swoje sportowe ambicje, które chce realizować w klatce.

– Nie kryję, że chciałabym powalczyć o pas KSW i do tego będę dążyć. Chcę pokazać w klatce swoja pasję i determinację. Chcę też, żeby ludzie zobaczyli, że pod delikatnością kobiecej urody może kryć się prawdziwa siła.

Do debiutu Emilii Czerwińskiej w zawodowym MMA dojdzie już podczas gali KSW 63. Jej rywalką będzie Weronika Eszer.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:

Adam Niedźwiedź i początki w świecie MMA
Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA
Maciej Kazieczko i początki w świecie MMA
Michał Pietrzak i początki w świecie MMA
Michał Michalski i początki w świecie MMA
Robert Ruchała i początki w świecie MMA
Michał Kita i początki w świecie MMA
Łukasz Jurkowski i początki w świecie MMA
Artur Sowiński i początki w świecie MMA
Szymon Kołecki i początki w świecie MMA
Michał Andryszak i początki w świecie MMA
Mamed Khalidov i początki w świecie MMA
Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA
Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

2 commentsOn Emilia Czerwińska i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu