Amatorskie mistrzostwa Europy MMA planowane w Krakowie

In Biznes, Plany On

mma polska

O pojawieniu się amatorskiego MMA na igrzyskach olimpijskich mówi się od dawna. Być może mieszane sztuki walki zagoszczą jako dyscyplina pokazowa na igrzyskach w rok 2028.

Martin Lewandowski, prezes Stowarzyszenia MMA Polska, w rozmowie dla telewizji Polsat Sport powiedział jak dziś wygląda sytuacja MMA w kontekście wejście do grona dyscyplin olimpijskich.

– W 2028 prawdopodobnie MMA będzie dyscypliną na początku pokazową na igrzyskach, a potem będzie już krótka ścieżka, żeby ta dyscyplina na stałe zagościła już jako jedna z tych podstawowych dyscyplin olimpijskich.

Prezes Stowarzyszenia MMA Polska odniósł się również do informacji na temat obecności MMA na III Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

– Na razie to nie jest jeszcze potwierdzone, Kraków i rok 2023. Jeżeli rzeczywiście dobrniemy do szczęśliwego końca to Stowarzyszenie MMA Polska będzie miało jako jedyna organizacja możliwość przygotowania prawdziwych mistrzostw Europy w MMA.

O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy i kiedy ostatecznie uda się do tego doprowadzić.

Jednym z głównych celów organizacji International MMA Federation (IMMAF), która zajmuje się amatorskim MMA, jest wprowadzenie tej dyscypliny sportu na igrzyska olimpijskie. Droga na olimpijskie salony jest jednak bardzo długa i kręta. Przez ostatnie kilka lat pojawiło się na niej sporo problemów, a przed IMMAF cały czas stoją kolejne związane z uznaniem MMA przez Międzynarodowy Komitet Olimpijskich lub organizację przez Komitet uznawaną.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu