Gamrot: “To o czym myślimy, przyciągamy do siebie”

In Zawodnicy On
mateusz gamrot
Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot nigdy nie krył, że jego sportowym marzeniem było walczenie dla organizacji UFC. Teraz natomiast liczy na to, że w przyszłości zdobędzie pas mistrzowski wagi lekkiej amerykańskiej marki.

Mateusz Gamrot trafił do UFC w zeszłym roku i stoczył tam trzy pojedynki, z których dwa wygrał. Walcząc dla UFC Mateusz realizuje sportowe marzenia, które zaplanował sobie wiele lat temu i wierzy, że za jakiś czas dojdzie na sam szczyt wagi lekkiej.

W rozmowie z Dominikiem Durniatem dla serwisu Polsatsport.pl Mateusz odnosząc się do zdobycia trzech wyróżnień  za trzy walki w UFC powiedział:

– To o czym myślimy, przyciągamy do siebie. Cieszę się i chce być wzorem do naśladowania dla młodych zawodników, również pokazać, że warto wierzyć, marzyć, chcieć i gonić te marzenia. Tak jak pokazała Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz, że można zdobyć ten pas. Chce być kolejną osobą, zaraz po nich, która zdobędzie ten pas i udowodnić, że między nami, a Ameryką nie ma żadnej przepaści. Jak naprawdę czegoś chcemy i o czymś marzymy to osiągamy to.

Do debiutu Mateusza w oktagonie doszło w październiku 2020 roku na “Fight Island” w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W starciu z Guram Kutateladze Polak musiał jednak uznać jego wyższość w klatce. Walka była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się na kartach sędziowskich.

W drugim boju Mateusz wygrał przez nokaut ze Scottem Holtzmanem, a w trzecim poddał szybko Jeremy’ego Stephensa.

Mateusz nastawia się na to, żeby wrócić do klatki jeszcze w grudniu, a być może w styczniu przyszłego roku.

You may also read!

kaczamarczyk patryk

Patryk Kaczmarczyk i początki w świecie MMA

Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW Podczas gali KSW 64 do okrągłej klatki wejdzie niepokonany Patryk Kaczmarczyk. Będzie

Read More...
ppv ufc 259

Dana White: “Byłem kiedyś portierem i nosiłem ludziom walizki”

Dana White, szef UFC, jest nie tylko postacią nierozerwalnie związaną z marką, ale również jedną z jej najważniejszych, jeśli

Read More...
robert ruchała

“Chciałbym w przyszłości z tego żyć” – Robert Ruchała stawia na MMA

Podczas nadchodzącej gali KSW 64 do klatki KSW wejdzie ponownie młody i niepokonany Robert Ruchała. Robert po raz pierwszy w

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu