Szef UFC: “PPV to dla nas nadal sprawa życia i śmierci”

In Biznes, Technologie On

Dana White, szef UFC, przyznaje, że kluczową kwestią dla działania jego biznesu jest sprzedaż subskrypcji pay-per-view, ale przewiduje również, że rynek telewizyjny w ciągu najbliższych dziesięciu lat ulegnie całkowitej zmianie.

Po gali UFC 264, która odbyła się w Las Vegas, Dana White podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że szacuje, iż mogła ona sprzedać między 1,7 a 1,8 miliona subskrypcji PPV. Zapytany natomiast o to czy dziś, mając umowę ze stacją ESPN i coraz większą sprzedaż praw telewizyjnych do różnych krajów na świecie, PPV nadal jest dla UFC ważnym elementem biznesu, odpowiedział:

– PPV to dla nas nadal sprawa życia i śmierci. Nasz biznes opiera się na PPV.

Dana White dodał też jednak, że rzeczywistość telewizyjna w ciągu najbliższych 10 lat ulegnie dużym zmianom.

– Interesującym będzie zobaczyć jak to wszystko będzie się rozwijać – stwierdził White. – Moim zdanie w ciągu najbliższych dziesięciu lat stacje kablowe, takie jakie dziś znamy, odejdą do lamusa. Myślę, że wszystko będzie działało strumieniowo. Wszystko będzie dostępne globalnie w technologii streamingu. ABC, CBS i NBC, duże telewizje, z którymi się rozwijaliśmy, to wszystko co zostanie. Będzie za to Netflix, ESPN, YouTube lub coś innego. Krajobraz praw telewizyjnych do wydarzeń sportowych zmieni się bardzo w ciągu najbliższych 10 lat.

Dziś UFC współpracuje ze stacją ESPN i dostarcza swoje gale również poprzez serwis streamingowy ESPN+. Dodatkowo amerykańska marka cały czas rozwija własną platformę UFC Fight Pass.

Oficjalnie liczba abonentów serwisu Fight Pass nigdy nie została ujawnione, ale w roku 2018, przy okazji transakcji UFC z firmą NeuLion, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji sportowych treści wideo, mówiło się o ponad 400 tysiącach abonentów. Roczny abonament dostępu do usługi Fight Pass kosztuje około 100 dolarów. W roku pandemii szef UFC mówił również o tym, że liczy użytkowników Fight Pass znacząco się zwiększyła.

You may also read!

mma polska

4. Mistrzostwa MMA w Puławach zamkną selekcję do kadry Polski

Podczas nadchodzących 4. Mistrzostw MMA organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, zawodnicy będą mieli ostatnią szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności

Read More...
mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot: “Moja pozycja w UFC z walki na walkę rośnie”

Mateusz Gamrot jest zdania, że czołowi zawodnicy najlepszych organizacji MMA na świecie walczą na podobnym poziomie umiejętności. Mateusz Gamrot, były

Read More...

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za walki w KSW

Mariusz Pudzianowski jest bardzo zadowolony z wieloletniej współpracy z organizacją KSW, w której zarabia za walki bardzo dobre pieniądze. Mariusz

Read More...

Mobile Sliding Menu