Szef UFC: “PPV to dla nas nadal sprawa życia i śmierci”

In Biznes, Technologie On

Dana White, szef UFC, przyznaje, że kluczową kwestią dla działania jego biznesu jest sprzedaż subskrypcji pay-per-view, ale przewiduje również, że rynek telewizyjny w ciągu najbliższych dziesięciu lat ulegnie całkowitej zmianie.

Po gali UFC 264, która odbyła się w Las Vegas, Dana White podczas spotkania z dziennikarzami powiedział, że szacuje, iż mogła ona sprzedać między 1,7 a 1,8 miliona subskrypcji PPV. Zapytany natomiast o to czy dziś, mając umowę ze stacją ESPN i coraz większą sprzedaż praw telewizyjnych do różnych krajów na świecie, PPV nadal jest dla UFC ważnym elementem biznesu, odpowiedział:

– PPV to dla nas nadal sprawa życia i śmierci. Nasz biznes opiera się na PPV.

Dana White dodał też jednak, że rzeczywistość telewizyjna w ciągu najbliższych 10 lat ulegnie dużym zmianom.

– Interesującym będzie zobaczyć jak to wszystko będzie się rozwijać – stwierdził White. – Moim zdanie w ciągu najbliższych dziesięciu lat stacje kablowe, takie jakie dziś znamy, odejdą do lamusa. Myślę, że wszystko będzie działało strumieniowo. Wszystko będzie dostępne globalnie w technologii streamingu. ABC, CBS i NBC, duże telewizje, z którymi się rozwijaliśmy, to wszystko co zostanie. Będzie za to Netflix, ESPN, YouTube lub coś innego. Krajobraz praw telewizyjnych do wydarzeń sportowych zmieni się bardzo w ciągu najbliższych 10 lat.

Dziś UFC współpracuje ze stacją ESPN i dostarcza swoje gale również poprzez serwis streamingowy ESPN+. Dodatkowo amerykańska marka cały czas rozwija własną platformę UFC Fight Pass.

Oficjalnie liczba abonentów serwisu Fight Pass nigdy nie została ujawnione, ale w roku 2018, przy okazji transakcji UFC z firmą NeuLion, specjalizującą się w cyfrowej dystrybucji sportowych treści wideo, mówiło się o ponad 400 tysiącach abonentów. Roczny abonament dostępu do usługi Fight Pass kosztuje około 100 dolarów. W roku pandemii szef UFC mówił również o tym, że liczy użytkowników Fight Pass znacząco się zwiększyła.

You may also read!

marcin tybura

“Takiego człowieka jak Marcin, to ze świecą szukać” – Kościelski o Tyburze

fot.instagram.com/tyburamarcin Marcin Tybura, który od dłuższego czasu trenuje w klubie Ankos MMA pod okiem Andrzeja Kościelskiego,

Read More...

KSW 66 ze szczecińskimi Berserkerami na karcie walk

Organizacja KSW po ponad 7 latach wraca do Szczecina. Już 15 stycznia na gali KSW 66 kibice zobaczą pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej

Read More...
patryk likus

Patryk Likus i początki w świecie MMA

Patryk Likus Fot. KSW Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do

Read More...

2 commentsOn Szef UFC: “PPV to dla nas nadal sprawa życia i śmierci”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu