Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

In Aktualności On

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości postawić na sport i skupić się na rozwoju w świecie mieszanych sztuk walki.

Artur Sowiński to były mistrz KSW, który pod skrzydłami polskiej organizacji stoczył już 20 pojedynków. Zanim zdecydował się w całości poświęci MMA, dorabiał sobie pracując jako ochroniarz. Będąc gościem programu “Rozmowy na luzie” telewizji Silesia 24 Artur powiedział:

– Poza główną profesją najwięcej czasu zajmowało mi stanie na bramkach. To było coś, co nie przeszkadzało mi w treningach. (…)  W czerwcu roku 2015 przestałem stać na bramkach i skupiłem się tylko i wyłączeni na MMA, co mi się opłacało, bo pod koniec roku zdobyłem pas. To był więc mądra decyzja.

Artur powiedział również, że po zakończeniu kariery cały czas chciałby realizować się w sporcie.

– Na pewno chciałbym być blisko tego sportu i na pewno będę. Zaczynając od seminariów i treningów, poprzez pracę jakąś redaktorską, ale też menadżerską, bo to jest coś, co na tę chwilę daje mi dużo frajdy. Na pewno menadżerka to nie będzie przygoda na jeden sezon a na lata.

W zeszłym roku na polskim rynku MMA rozpoczęła działalność nowa menadżerska marka, MMA Familia. Jednym z jej twórców jest właśnie Artur Sowiński, drugim, Paweł Wyrobek, były redaktor serwisu MMARocks.pl i komentator gala sportów walki.

Dziś Artur szykuje się do kolejnej walki w KSW. Podczas KSW 62 były mistrz wagi piórkowej zmierzy się z Sebastianem Rajewskim. Starcie, do którego dojdzie 17 lipca, odbędzie się w limicie kategorii lekkiej.

You may also read!

jan błachowicz

“Pitbull” – zwiastun najnowszej produkcji Vegi z Janem Błachowiczem

Jan Błachowicz. Fot. Instagram/janblachowicz Jan Błachowicz, który pod koniec października stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego

Read More...
karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz nie planuje końca kariery

Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz Karolina Kowalkiewicz, która wraca do UFC po długiej przerwie od startów, nie

Read More...
mma polska

Amatorskie mistrzostwa Europy MMA planowane w Krakowie

O pojawieniu się amatorskiego MMA na igrzyskach olimpijskich mówi się od dawna. Być może mieszane sztuki walki zagoszczą jako

Read More...

One commentOn Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu