Kołecki: “Przy mocniejszym rywalu więcej zarabiam”

In Zarobki, Zawodnicy On

 

szymon-kołecki
Szymon Kołecki. Fot. KSW

Szymon Kołecki, który szykuje się do kolejnej walki w organizacji KSW na razie jeszcze nie wiem, kto będzie jego rywalem, wie natomiast, że nie chciałby się w najbliższym czasie zmierzyć z Tomaszem Narkunem, chociaż wówczas zarobiłby zapewne najwięcej. 

17 lipca Podczas gali KSW 62 Szymon Kołecki ponownie wejdzie do okrągłej klatki KSW. Rywal Szymona do dziś nie został jeszcze ogłoszony, a w grę wchodzi kilka nazwisk. Szymon w rozmowie dla serwisu MMARocks.pl powiedział, że ona nie wybiera sobie rywali, ale liczy na mocnych przeciwników.

– Nie mam jakiejkolwiek listy życzeń co do przeciwników, z którymi chciałbym walczyć. Ja zawsze wolę walczyć z mocniejszym przeciwnikiem niż słabszym, dlatego że przy mocniejszym więcej zarabiam, a jest to też dla mnie przy okazji wydarzenie sportowe i wyzwanie duże. Zobaczymy. KSW zdecyduje.

Jakiś czas temu jeden z szefów KSW zapowiedział, że być może w przyszłości Kołecki mógłby zawalczyć o pas wagi półciężkiej z Tomaszem Narkunem. Były mistrz olimpijski nie spieszy się jednak do takiej walki.

– Póki co, aż tak dużo bym nie chciał zarobić i do walki z Tomkiem Narkunem się nie wybieram. Ta walka pewnie by najwięcej mi przyniosła.

Szymon Kołecki ma już za sobą dziesięć walk – w tym dziewięć zwycięskich – na zasadach MMA. Najbardziej znany jednak jest z bycia niezwykle utytułowanym sztangistą, który w trakcie swojej kariery pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto.

W ostatnim boju dla KSW Szymon Kołecki pokonał Martin Zawadę.

You may also read!

jan błachowicz

“Pitbull” – zwiastun najnowszej produkcji Vegi z Janem Błachowiczem

Jan Błachowicz. Fot. Instagram/janblachowicz Jan Błachowicz, który pod koniec października stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego

Read More...
karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz nie planuje końca kariery

Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz Karolina Kowalkiewicz, która wraca do UFC po długiej przerwie od startów, nie

Read More...
mma polska

Amatorskie mistrzostwa Europy MMA planowane w Krakowie

O pojawieniu się amatorskiego MMA na igrzyskach olimpijskich mówi się od dawna. Być może mieszane sztuki walki zagoszczą jako

Read More...

2 commentsOn Kołecki: “Przy mocniejszym rywalu więcej zarabiam”

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu