“Fajnie byłoby wychować mistrza” – Błachowicz o emeryturze i planach

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On
jan błachowicz
Jan Błachowicz. Fot. Instagram/janblachowicz

Jan Błachowicz nie kryje, że jest już bliżej niż dalej końca kariery i że ma już plany na swoją przyszłości po odejściu z zawodowego sportu.

Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, myśli o tym, aby powalczyć jeszcze tylko kilka lat i stoczyć pięć lub sześć pojedynków w klatce. Po zakończonej karierze chciałby natomiast sam wychować na macie nowego mistrza, o czym powiedział w wywiadzie dla Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

– Na pewno cały czas chciałbym być blisko sportu – stwierdził Błachowicz. – Fajnie byłoby spróbować się jako trener i wychować mistrza. Zobaczymy czy się uda. Plany biznesowe również mam. Już trwają. Różne projekty się dzieją. Na pewno nie będę się nudził po zakończonej karierze.

Błachowicz dodał też, że nie myśli aktualnie o otwieraniu własnej szkoły sportów walki, tylko być może o związaniu się trenersko z klubem WCA, w którym dziś działa jako zawodnik.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC.

Polak w swoim ostatnim boju obronił pas mistrzowski pokonując Israela Adesanyę, a teraz szykuje się do walki z Gloverem Teixeirą, która odbędzie się we wrześniu.

You may also read!

jan błachowicz

“Pitbull” – zwiastun najnowszej produkcji Vegi z Janem Błachowiczem

Jan Błachowicz. Fot. Instagram/janblachowicz Jan Błachowicz, który pod koniec października stanie do drugiej obrony pasa mistrzowskiego

Read More...
karolina kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz nie planuje końca kariery

Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz Karolina Kowalkiewicz, która wraca do UFC po długiej przerwie od startów, nie

Read More...
mma polska

Amatorskie mistrzostwa Europy MMA planowane w Krakowie

O pojawieniu się amatorskiego MMA na igrzyskach olimpijskich mówi się od dawna. Być może mieszane sztuki walki zagoszczą jako

Read More...

One commentOn “Fajnie byłoby wychować mistrza” – Błachowicz o emeryturze i planach

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu