UFC i pierwsze wyniki finansowe po giełdowym debiucie

In Biznes, Finanse On
- Updated

Endeavor, właściciel marki UFC, opublikował swoje dane finansowe za pierwszy kwartał 2021 r. Są to pierwsze wyniki finansowe marki od czasu wejścia na giełdę. 

Całkowity przychód firmy wyniósł 1,07 miliarda dolarów w porównaniu do 1,19 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2020 roku, tuż przed pandemią. Dochód operacyjny natomiast wzrósł do 94,5 miliona dolarów w porównaniu do 53,8 miliona w pierwszym kwartale 2020 r.

Z danych wynika, że UFC dla firmy Endeavor jest dziś kluczowym źródłem wpływów finansowych. Podczas gdy firma odnotowała spadek sprzedaży w pierwszym kwartale 2021 roku, przychody UFC wzrosły.

W pierwszym kwartale roku organizacje sportowe należące do Endeavoura odnotowały wzrost przychodów o ponad 22 procent, do 283,5 miliona dolarów, a ich głównym źródłem było UFC, w tym wpływy z praw medialnych i opłat sponsorskich.

– Wierzymy, że pandemia pomogła przyspieszyć przejście UFC do tzw. głównego nurtu – powiedział prezes Endeavor Mark Shapiro, komentując kwartalne zestawieniu wyników firmy.

Dobre wyniki samego UFC są związane z kontynuowaniem działalności w trakcie trwania pandemii koronawirusa i dalszym organizowaniem gal. W roku 2020 platforma streamingowa UFC Fight Pass zwiększył liczbę subskrybentów o 40%.

Endeavor, właściciel marki UFC, udanie zadebiutował na giełdzie w kwietniu tego roku  i pozyskał ponad 500 milionów dolarów ze sprzedaży akcji.

You may also read!

ppv ufc 259

Majątek szefa UFC wśród dziesięciu najbardziej interesujących

Majątek najbogatszych przedsiębiorców na świecie wzbudza spore zainteresowanie. Wśród osób, o których majątku internauci najczęściej poszukują informacji w sieci

Read More...

Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości

Read More...

“Chętnie bym to zobaczył” – Krzysztof Soszyński o MMA na igrzyskach

  O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu