“UFC za bardzo wyprzedza inne organizacje” – Abdelaziz o współpromocji marek MMA

In Biznes, Współpraca On

W historii MMA różne organizacja na świecie z sobą współpracowały. Również UFC miało niegdyś okazję współpracować z japońskim Pride. Dziś jednak nie zanosi się na to, żeby amerykański gigant mógł kiedyś ponownie otworzyć się na takie działania.

Od kilku lat szef azjatyckiej marki One Championship nawołuje do konfrontacji jego zawodników z zawodnikami UFC. Apele te pozostają jednak bez odpowiedzi i zdaniem Ali Abdelaziza, jednego z najbardziej znanych menadżerów świata MMA, nigdy się to nie zmieni.

Ali Abdelaziz, menadżer między innymi Khabiba Nurmagomedova, będąc gościem programu „Hotboxin’ With Mike Tyson” powiedział, że prowadzi zawodników z wielu różnych organizacji, ale nie widzi możliwości wspólnego zorganizowania gali UFC z inną marka świata MMA.

– Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek do tego doszło, ponieważ UFC za bardzo wyprzedza inne organizacje – stwierdził Abdelaziz. – Działają razem z ESPN i mają umowę wartą miliony dolarów. Dla Dany White’a to nie ma sensu. (..) Widziałbym prędzej współpromocję Bellatora z Professional Fighters League.

UFC od wielu lat pozostaje liderem rynku MMA. Niedawno Endeavor, właściciel marki UFC, udanie zadebiutował na giełdzie i pozyskał ponad 500 milionów dolarów ze sprzedaży akcji. Przy okazji wejścia na giełdę Endeavor uzyskał również sto procent udziałów w UFC. Do tej pory firma zarządzana przez Ari Emanuela posiadała 50,1 procenta udziałów. Na wykup udziałów UFC Endeavor przeznaczył 1,7 miliarda dolarów.

You may also read!

ppv ufc 259

Majątek szefa UFC wśród dziesięciu najbardziej interesujących

Majątek najbogatszych przedsiębiorców na świecie wzbudza spore zainteresowanie. Wśród osób, o których majątku internauci najczęściej poszukują informacji w sieci

Read More...

Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości

Read More...

“Chętnie bym to zobaczył” – Krzysztof Soszyński o MMA na igrzyskach

  O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu