Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

In Zawodnicy On
- Updated
tomasz romanowski
Tomasz Romanowski Fot. KSW

Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie walczący Tomasz Romanowski.

Tomek ma na swoim koncie dwadzieścia stoczonych pojedynków, a przygodę ze sportami walki rozpoczął jeszcze będąc dzieckiem.

– Na matę trafiłem w wieku siedmiu lat – wspomina Romanowski. – Trener ściągnął mnie i brata z podwórka i tak zaczęliśmy przygodę z zapasami. Dodatkowo do treningów zachęcał nas tata, bo sam uprawiał sporty walki. W sumie jednak zajmowałem się trzema dyscyplinami sportu na raz: piłką nożną, koszykówką i zapasami. Z zapasów później zrezygnowałem skupiając się w całości na piłce nożnej. Ostatecznie jednak w końcu wróciłem do sportów walki i zacząłem trenować MMA.

Od samego początku swojej drogi przez świat MMA Tomasz podchodził do treningów bardzo sumiennie i wiedział, że w przyszłości chce zajmować się tym na poważnie.

– Wzorowałem się na zawodnikach z japońskiej organizacji Pride i od samego początku podchodziłem do sprawy ambitnie. Jak walczyć to po to, żeby być najlepszym, żeby móc w przyszłości też na tym zarabiać i sprawdzać się z najlepszymi. Od początku stawiałem więc na mocne treningi i mocne walki, aby cały czas się wspinać po sportowej drabinie.

Tomasz pierwsze zwycięstwa odnosił na zawodach amatorskich Ligi Shooto. Potem toczył też boje półzawodowe, a ostatecznie w roku 2009 zdecydował się na zawodowy debiut w klatce. Niestety w pierwszych trzech bojach musiał uznać wyższość rywali. Charakter wojownik nie pozwolił mu się jednak poddać.

– Nigdy bym się nie poddał, ale musiałem coś zrobić, żeby w końcu wygrać. Trenera i klubu nie chciałem zmieniać, zmieniłem więc pozycję w walce na mańkuta i wygrałem pięć pojedynków z rzędu.

Po tych zwycięstwach pojawił się trudniejszy okres w karierze i cztery przegrane. Tomasz jednak ponownie odbił się i wrócił na drogę zwycięstw, z której nie zszedł do dziś. Po kilku zwycięstwach trafił do programu „Tylko Jeden”, w którym rywalizował z innymi perspektywicznymi zawodnikami i ostatecznie wygrał całe szow, pokonując trzech kolejnych rywali.

– Dzięki programowi na pewno stałem się bardziej rozpoznawalnym zawodnikiem. Sam jednak się nie zmieniłem, ten sukces nie uderzył mi do głowy, bo wiem, że program był w pewnym sensie dopiero otwarciem furtki do dalszej kariery. Ciesz się oczywiście, że wygrałem, ale moje cele są znacznie odleglejsze i bardziej ambitne. Celuję jak najwyżej, bo jestem młody i mogę jeszcze wiele udowodnić, przede wszystkim sobie.

Zwycięstwo w programie zapewniło Tomaszowi kontrakt z organizacją KSW, w której zadebiutował podczas gali KSW 55 i w mocnym, pięściarskim stylu rozbił na punkty Iona Surdu.

Teraz Romanowski powróci do klatki KSW i zmierzy się w niej z pogromcą Tomasza Drwala, Patrikiem Kinclem.

– Na pewno jest mocnym przeciwnikiem. Pokonał Tomka Drwala, ale pamiętajmy, że Tomek jest gwiazdą schodzącą już z wolna ze sceny. Ja jestem za to żądny krwi. Jestem dopiero na etapie, na którym Tomek już dawno był. Lata świetności mam jeszcze przed sobą i jak to mówi „Pudzian” – tanio skóry nie sprzedam. Będę walczył do końca. Zrobię wszystko, żeby wygrać. Podchodzę do niego z szacunkiem, ale w klatce zrobię wszystko, żeby go pokonać.

Do walki Tomasz Romanowskiego z Patrikiem Kinclem dojdzie już 5 czerwca podczas gali KSW 61, która odbędzie się w Ergo Arenie.

źródło: KSW

W cyklu publikacji dotyczących historii zawodników pojawiły się również:


Maciej Kazieczko i początki w świecie MMA
Michał Pietrzak i początki w świecie MMA
Michał Michalski i początki w świecie MMA
Robert Ruchała i początki w świecie MMA
Michał Kita i początki w świecie MMA
Łukasz Jurkowski i początki w świecie MMA
Artur Sowiński i początki w świecie MMA
Szymon Kołecki i początki w świecie MMA
Michał Andryszak i początki w świecie MMA
Mamed Khalidov i początki w świecie MMA
Krystian Kaszubowski i początki w świecie MMA
Roman Szymański i początki w świecie MMA
Andrzej Grzebyk i początki w świecie MMA
Tomasz Jakubiec i początki w świecie MMA
Antoni Chmielewski i historia w świecie MMA
Mateusz Legierski i początki w świecie MMA
Marian Ziółkowski i początki w świecie MMA
Mateusz Gamrot i początki w świecie MMA
Sebastian Przybysz i początki w świecie MMA
Krzysztof Klaczek i początki w świecie MMA
Damian Stasiak i początki w świecie MMA
Tomasz Narkun i początki w świecie MMA
Albert Odzimkowski i początki w świecie MMA
Bartłomiej Kopera i początki w świecie MMA
Michał Włodarek i początki w świecie MMA
Kamil Szymuszowski i początki w świecie MMA

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

4 commentsOn Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu