“Mądrość to klucz” – Błachowicz o drodze do sukcesu

In Zawodnicy On
- Updated
jan błachowicz
Jan Błachowicz. Fot. Instagram/janblachowicz

Jan Błachowicz przeszedł długą drogę od dnia, w którym zaczął trenować sporty walki, do momentu, w którym został mistrzem organizacji UFC. Dziś jest na szczycie sportowego świata i dzieli się z fanami swoim spojrzeniem na to, jak podchodzi do treningu i życia.

Jan Błachowicz, który dziś jest mistrzem organizacji UFC, przez wiele lat walczył w KSW, a wcześniej bił się również na zasadach muay thai. Teraz Jan jest w szczytowym momencie swojej kariery. Nie tylko wywalczył i obronił bowiem tytuł UFC, ale stał się również niezwykle medialną postacią.

W tekście napisanym dla serwisu WP Sportowe Fakty Błachowicz przedstawił swoją sportową drogę i to jak dążył do realizacji marzeń. Jednym z elementów, który spowodował, że Jan odnalazł klucz do sukcesu była książka.

– Jest takie znane powiedzenie: “Sky is the limit”. Przerobiłem je na swoje: “Mind is the limit”. Ogranicza cię jedynie twój własny umysł. Wiele dała mi książka “Obudź w sobie olbrzyma” Anthony’ego Robbinsa. Rozmawiałem też ze specjalistami, psychologami, ale ostatecznie sam musisz odnaleźć siebie. Słuchać siebie. Specjaliści nie wejdą do twojego wnętrza tak głęboko jak ty. Może ta książka była tylko elementem układanki, ale potem zacząłem inaczej patrzeć na siebie, bardziej świadomie.

Błachowicz powiedział również, że ważne jest, aby nie kopiować bezmyślnie rozwiązań stosowanych przez innych, tylko znaleźć takie, które idealnie pasuje do ciebie samego.

– Musisz trenować ciężko, ale też mądrze. Mądrość to klucz. Trzeba znać siebie. Moja droga to równowaga. Yin i Yang. Ale nie szukajcie w tym większej filozofii. Nie lubię filozofii. Po prostu chciałem i chcę być najlepszy.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC.

Polak w swoim ostatnim boju obronił pas mistrzowski pokonując Israela Adesanyę, a teraz szykuje się do walki z Gloverem Teixeirą, która odbędzie się we wrześniu.

You may also read!

ppv ufc 259

Majątek szefa UFC wśród dziesięciu najbardziej interesujących

Majątek najbogatszych przedsiębiorców na świecie wzbudza spore zainteresowanie. Wśród osób, o których majątku internauci najczęściej poszukują informacji w sieci

Read More...

Artur Sowiński: “Menadżerka to będzie przygoda na lata”

Artur Sowiński, który walczy w MMA od roku 2007, dopiero w 8 lat od rozpoczęcia kariery mógł  w całości

Read More...

“Chętnie bym to zobaczył” – Krzysztof Soszyński o MMA na igrzyskach

  O wejściu mieszanych sztuk walki do rodziny sportów olimpijskich mówi się od dawna, ale cały czas nie wiadomo czy

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu