„Nigdy mi się to nie podobało” – Ziółkowski o dobijaniu rywali

In Zawodnicy On

marian ziółkowski

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, nie lubi dobijać rywali, którzy po mocnym uderzeniu padli na matę. Stara się unikać takich sytuacji.

Podczas gali KSW 60 Marian Ziółkowski obronił pas mistrzowski w walce z Maciejem Kazieczką. Starcie zakończyło się przed czasem. Marian w drugiej rundzie trafił mocno rywala, który upadł na matę. Po chwili okazało się jednak, że Maciej nie został znokautowany, sędzia kazał więc kontynuować starcie. Ostatecznie po chwili rozbijania w parterze arbiter zdecydował o zakończeniu pojedynku.

 W programie „Koloseum” Marian Ziółkowski opowiedział o tym jakie ma spojrzenie na dobijanie rywali w walce.

– Nigdy nie będzie tak, że będę chciał kogoś dobijać, jeśli jest półprzytomny, albo nieprzytomny i będę to robił dopóki sędzia nie podbiegnie – powiedział Ziółkowski. – Aż dziwię się, że wielu zawodników tak robi, bo jak już mają doświadczenie, to potrafią kontrolować emocje, a emocje chyba sprawiają, że ktoś chce dobijać kogoś kto jest nieprzytomny. Nigdy mi się to nie podobało i nigdy tak nie będę miał, bo kontroluję swoje emocje. Jak widzę, że ktoś jest poza walką, to nie ma sensu go dalej uszkadzać.

Ostatecznie jednak często podkreśla się, że to sędzia kończy każdy pojedynek i należy walczyć do momentu jego przerwania. Bywały już bowiem sytuacje, w których zawodnik padający po mocnym ciosie na matę potrafił wrócić do walki, odwrócić jej losy i wygrać.

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

Leave a reply:

Mobile Sliding Menu