Właściciel marki UFC zadebiutował na giełdzie

In Biznes, Finanse On

Endeavor, właściciel marki UFC, udanie zadebiutował na giełdzie i pozyskał ponad 500 milionów dolarów ze sprzedaży akcji. 

Jeszcze przed debiutem informowano, że Endeavor Group Holdings Inc, właściciel Ultimate Fighting Championship (UFC), dąży do wyceny ponad 10 miliardów dolarów w swojej pierwszej ofercie publicznej w USA.

Plan ten został zrealizowany. Endeavor sprzedawał 21,3 mln akcji, a cena za każdą z nich wynosiła 24 dolary. Firma uzyskała więc 511,2 mln dolarów ze sprzedaży akcji, a sama została wyceniona 10,31 mld dolarów.

Ari Emanuel, jeden z właścicieli Endeavor w rozmowie dla CNBC powiedział, że mimo pandemii i braku kibiców na trybunach w ostatnim roku UFC poradziło sobie bardzo dobrze. Teraz natomiast marka nastawia się na powrót wpływów ze sprzedaży biletów i chce skupić się mocno na rynku Chińskim, który według Emanuela ma potencjał równie duży jak rynek amerykański.

Przy okazji wejścia na giełdę  Endeavor  uzyskał sto procent udziałów w UFC. Do tej pory firma zarządzana przez Ari Emanuela posiadała 50,1 procenta udziałów. Na wykup udziałów UFC Endeavor przeznaczył 1,7 miliarda dolarów.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu