“Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

In Biznes, Plany On

Fot. KSW

Chociaż szefostwo organizacji KSW od czasu do czasu decyduje się na to, żeby w klatce doszło do tzw. freak fightu, nie ma zamiaru zwiększać częstotliwości w prezentowaniu takich walk.

Freak fight, czyli starcia, w którym aspekt promocyjny, a nie sportowy stoi na pierwszym miejscu, na stałe wpisały się do polskiego świata MMA.

Organizacja KSW, która od lat prezentuje takie pojedyncze starcia, ma w tym prosty cel, o którym powiedział Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube.

– To jest zdrowa proporcja, żeby pobudzić rynek, żeby nowych kibiców przyciągnąć z innych środowisk. To ma sens.

Lewandowski dodał jednak, że nie zamierza zwiększać liczby takich walk w okrągłej klatce.

– Jesteśmy federacją od początku sportową i zawsze sport będzie tu królował i górował. (…) Zmieniają się formuły, oczekiwania fanów, ale sport zawsze się broni. (…) Stawianie na tak mocnego i solidnego konia jakim jest sport jest dobrą podstawą.

Organizacja KSW w miniony weekend przygotowała galę z numerem 60. Podczas jubileuszowego wydarzenia fani zobaczyli dwie walki o pas. W pierwszej Phil De Fries zdominował Tomasza Narkuna i został na tronie wagi ciężkiej, a w drugiej Marian Ziółkowski rozbił Macieja Kazieczkę i po raz pierwszy obronił tytuł wagi lekkiej.

Kolejna gala, KSW 61, odbędzie się już 5 czerwca. W walce wieczoru tego wydarzenia dojdzie do starcia Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

3 commentsOn “Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu