“Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

In Biznes, Plany On

Fot. KSW

Chociaż szefostwo organizacji KSW od czasu do czasu decyduje się na to, żeby w klatce doszło do tzw. freak fightu, nie ma zamiaru zwiększać częstotliwości w prezentowaniu takich walk.

Freak fight, czyli starcia, w którym aspekt promocyjny, a nie sportowy stoi na pierwszym miejscu, na stałe wpisały się do polskiego świata MMA.

Organizacja KSW, która od lat prezentuje takie pojedyncze starcia, ma w tym prosty cel, o którym powiedział Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube.

– To jest zdrowa proporcja, żeby pobudzić rynek, żeby nowych kibiców przyciągnąć z innych środowisk. To ma sens.

Lewandowski dodał jednak, że nie zamierza zwiększać liczby takich walk w okrągłej klatce.

– Jesteśmy federacją od początku sportową i zawsze sport będzie tu królował i górował. (…) Zmieniają się formuły, oczekiwania fanów, ale sport zawsze się broni. (…) Stawianie na tak mocnego i solidnego konia jakim jest sport jest dobrą podstawą.

Organizacja KSW w miniony weekend przygotowała galę z numerem 60. Podczas jubileuszowego wydarzenia fani zobaczyli dwie walki o pas. W pierwszej Phil De Fries zdominował Tomasza Narkuna i został na tronie wagi ciężkiej, a w drugiej Marian Ziółkowski rozbił Macieja Kazieczkę i po raz pierwszy obronił tytuł wagi lekkiej.

Kolejna gala, KSW 61, odbędzie się już 5 czerwca. W walce wieczoru tego wydarzenia dojdzie do starcia Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu