“Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

In Biznes, Plany On

Fot. KSW

Chociaż szefostwo organizacji KSW od czasu do czasu decyduje się na to, żeby w klatce doszło do tzw. freak fightu, nie ma zamiaru zwiększać częstotliwości w prezentowaniu takich walk.

Freak fight, czyli starcia, w którym aspekt promocyjny, a nie sportowy stoi na pierwszym miejscu, na stałe wpisały się do polskiego świata MMA.

Organizacja KSW, która od lat prezentuje takie pojedyncze starcia, ma w tym prosty cel, o którym powiedział Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube.

– To jest zdrowa proporcja, żeby pobudzić rynek, żeby nowych kibiców przyciągnąć z innych środowisk. To ma sens.

Lewandowski dodał jednak, że nie zamierza zwiększać liczby takich walk w okrągłej klatce.

– Jesteśmy federacją od początku sportową i zawsze sport będzie tu królował i górował. (…) Zmieniają się formuły, oczekiwania fanów, ale sport zawsze się broni. (…) Stawianie na tak mocnego i solidnego konia jakim jest sport jest dobrą podstawą.

Organizacja KSW w miniony weekend przygotowała galę z numerem 60. Podczas jubileuszowego wydarzenia fani zobaczyli dwie walki o pas. W pierwszej Phil De Fries zdominował Tomasza Narkuna i został na tronie wagi ciężkiej, a w drugiej Marian Ziółkowski rozbił Macieja Kazieczkę i po raz pierwszy obronił tytuł wagi lekkiej.

Kolejna gala, KSW 61, odbędzie się już 5 czerwca. W walce wieczoru tego wydarzenia dojdzie do starcia Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

marcin tybura

“Takiego człowieka jak Marcin, to ze świecą szukać” – Kościelski o Tyburze

fot.instagram.com/tyburamarcin Marcin Tybura, który od dłuższego czasu trenuje w klubie Ankos MMA pod okiem Andrzeja Kościelskiego,

Read More...

KSW 66 ze szczecińskimi Berserkerami na karcie walk

Organizacja KSW po ponad 7 latach wraca do Szczecina. Już 15 stycznia na gali KSW 66 kibice zobaczą pojedynek mistrzowski w kategorii lekkiej

Read More...
patryk likus

Patryk Likus i początki w świecie MMA

Patryk Likus Fot. KSW Patryk Likus, młody i utalentowany zawodnik, podczas gali KSW 65 wejdzie do

Read More...

3 commentsOn “Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu