“Zawsze sport będzie tu królował” – Szef KSW o freakach w organizacji

In Biznes, Plany On

Fot. KSW

Chociaż szefostwo organizacji KSW od czasu do czasu decyduje się na to, żeby w klatce doszło do tzw. freak fightu, nie ma zamiaru zwiększać częstotliwości w prezentowaniu takich walk.

Freak fight, czyli starcia, w którym aspekt promocyjny, a nie sportowy stoi na pierwszym miejscu, na stałe wpisały się do polskiego świata MMA.

Organizacja KSW, która od lat prezentuje takie pojedyncze starcia, ma w tym prosty cel, o którym powiedział Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie z Tomaszem Sararą na jego kanale w serwisie YouTube.

– To jest zdrowa proporcja, żeby pobudzić rynek, żeby nowych kibiców przyciągnąć z innych środowisk. To ma sens.

Lewandowski dodał jednak, że nie zamierza zwiększać liczby takich walk w okrągłej klatce.

– Jesteśmy federacją od początku sportową i zawsze sport będzie tu królował i górował. (…) Zmieniają się formuły, oczekiwania fanów, ale sport zawsze się broni. (…) Stawianie na tak mocnego i solidnego konia jakim jest sport jest dobrą podstawą.

Organizacja KSW w miniony weekend przygotowała galę z numerem 60. Podczas jubileuszowego wydarzenia fani zobaczyli dwie walki o pas. W pierwszej Phil De Fries zdominował Tomasza Narkuna i został na tronie wagi ciężkiej, a w drugiej Marian Ziółkowski rozbił Macieja Kazieczkę i po raz pierwszy obronił tytuł wagi lekkiej.

Kolejna gala, KSW 61, odbędzie się już 5 czerwca. W walce wieczoru tego wydarzenia dojdzie do starcia Łukasza Jurkowskiego z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

mma polska

4. Mistrzostwa MMA w Puławach zamkną selekcję do kadry Polski

Podczas nadchodzących 4. Mistrzostw MMA organizowanych przez Stowarzyszenie MMA Polska, zawodnicy będą mieli ostatnią szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności

Read More...
mateusz_gamrot

Mateusz Gamrot: “Moja pozycja w UFC z walki na walkę rośnie”

Mateusz Gamrot jest zdania, że czołowi zawodnicy najlepszych organizacji MMA na świecie walczą na podobnym poziomie umiejętności. Mateusz Gamrot, były

Read More...

Pudzianowski zdradził, ile zarabia za walki w KSW

Mariusz Pudzianowski jest bardzo zadowolony z wieloletniej współpracy z organizacją KSW, w której zarabia za walki bardzo dobre pieniądze. Mariusz

Read More...

Mobile Sliding Menu