“To przyszło i odejdzie” – Szef AIBA o MMA

In Biznes, Regulacje i zasady On

Dyskusja na temat konkurencji pomiędzy boksem i mieszanymi sztukami walki trwa od lat. Szef AIBA, Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu, uważa że mieszane sztuki walki są tymczasowym fenomenem. 

Świat sportów walki od dawna się przenika. Zawodnicy startują w różnych dyscyplinach, a konkurencja na rynku pomiędzy boksem i MMA często bywa pozorna, bo część fanów sportów walki lubi oglądać obie dyscypliny.

Umar Kremlow, szef AIBA, w rozmowie z Przemysławem Osiakiem dla “Przeglądu Sportowego” został zapytany o ty czy jego zdaniem boks traci na znaczeniu na rzecz MMA.

– To ludzie z tej drugiej dyscypliny marzą, aby dorównać pięściarstwu, a nie odwrotnie – odpowiedział Kremlow. – Nie chcę obrażać zawodników trenujących MMA, ale każdemu krajowi zależy na tym, aby dobrze wychować dzieci i mieć zdrowe społeczeństwo. W mieszanych sztukach walki więcej jest cyrku, tymczasowości. To przyszło i odejdzie. A boks ma za sobą wielką historię. To znaczy, że po dobrej teraźniejszości czeka go dobra przyszłość.

Inne spojrzenie na sprawę ma natomiast Eddie Hearn, jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie i szef grupy Matchroom, prowadzący między innymi karierę Anthony’ego Joshuy, mistrza świata wagi ciężkiej. Hearn zazdrosnym okiem spogląda na MMA i to w jaki sposób podchodzi się w tej branży do organizacji walk. Szef Matchroom zna prezesa UFC, Danę White’a i jest pod wrażeniem tego, jak zbudowano amerykańską markę.

W rozmowie dla Sky Sports Hearn przyznał, że chciałby dokonać rewolucji na bokserskim rynku i sprawić, że wyglądałby on zupełnie inaczej.

– Jeśli spojrzy się na model biznesowy UFC, którego wszyscy zazdrościmy, to mamy jedną firmę i jeden pas i właśnie to chciałbym osiągnąć w boksie – powiedział Hearn.

Eddie Hearn zdaje sobie jednak sprawę, że sytuacja w świecie boksu nie jest łatwa i zmiana całej branży może być bardzo trudna.

– Będzie to oczywiście wymagało dużo pracy, ale przygotowujemy się do tego. Jest to coś, do czego będziemy dążyć w trakcie naszego dalszego rozwoju.

Promotor przyznał też, że na rynku jest zbyt wiele pasów i aby zostać prawdziwym mistrzem świata zawodnik potrzebuje czterech pasów: WBC, WBA, IBF i WBO.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu