GSP zdradził na co wydał pierwszy zarobiony milion dolarów

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

georges st pierre gsp
Georges St. Pierre. Fot. instagram.com/georgesstpierre

Georges St. Pierre, były mistrz UFC, który walcząc w MMA stał się milionerem, podzielił się z fanami informacją na temat tego, na co wydał pierwszy zarobiony milion dolarów.

Popularny GSP trafił do UFC w roku 2004. Na początku zarabiał po 3, 4 tysiące dolarów za walkę i do tego taką samą kwotę za zwycięstwo. Dorabiał więc pracując np. jako śmieciarz.

Dopiero w roku 2008, będąc już mistrzem, po walce z Jonem Fitchem odnowił kontrakt z UFC i wówczas zarobił pierwszy milion dolarów. W rozmowie dla GQ Sports wyliczył na co wydał te pieniądze.

– Zamiast wydać na zbytki postanowiłem zainwestować w siebie – powiedział GSP. – Podróżowałem po świecie, żeby zdobywać wiedzę i stawać się lepszym zawodnikiem. Pierwsze jednak co zrobiłem, to spłaciłem wszystkie długi rodziców. Łącznie na 50 tysięcy dolarów. Oni wspierali mnie od samego początku, a wówczas mama do mnie zadzwoniła i powiedziała, że to są moje pieniądze, a oni nie potrzebują mojej pomocy. To był jeden z najlepszych dni w moim życiu. Kupiłem im też dwa samochody. Oni nic ode mnie nie chcieli, ale ich zmusiłem (śmiech). Ich samochód ciągle się psuł, więc kupiłem im nowe.

Na co jeszcze GSP wydał pierwszy milion dolarów?

50 tysięcy dolarów – spłacenie długów rodziców.
40 tysięcy dolarów – dwa samochody dla rodziców
20 tysięcy dolarów – Nissan Xterra dla siebie
10 tysięcy dolarów – opłacenie siostrze studiów
50 tysięcy dolarów – na prezenty dla rodziny i bliskich, żeby pomóc spełnić ich marzenia.
30 tysięcy dolarów – pomoc dla przyjaciół, którzy o nią poprosili i obiecali zwrot pieniędzy, ale nigdy tego nie zrobili.

– Prawda jest tak, że gdy zaczynasz zarabiać dużo pieniędzy, nagle pojawia się dookoła ciebie wiele osób – wspomina Georges St. Pierre – Musisz się nastawić, że pieniądze który im pożyczysz mogą do ciebie nigdy nie wrócić.

200 tysięcy dolarów – podróże w celach treningowych (Tajlandia – muay thai, Brazylia i Nowy York – BJJ, Los Angeles – boks u Freddie’ego Roacha, Francja – stójka.
20 tysięcy dolarów – jacuzzi i wanna do lodowych kąpieli i regeneracji po treningach
600 tysięcy dolarów – mieszkanie (500 tysięcy) i remont (100 tysięcy)
20 tysięcy dolarów – Skamieliny, np. ząb megalodona (GSP jest pasjonatem paleontologii)

Georges St. Pierre przebywa dziś na sportowej emeryturze. W trakcie swojej kariery zdobył dwa pasy mistrzowskie – wagi półśredniej oraz średniej. Bronił pierwszego tytułu 9 razy. Łącznie stoczył 28 pojedynków i tylko dwa razy został pokonany.

You may also read!

mateusz_gamrot

“Bonusy mocno zmieniły wizję” – Gamrot o przeniesieniu się do USA

Mateusz Gamrot, który wygrał swoją drugą walkę w organizacji UFC, nie kryje, że chciałby przenieść się na dłużej do USA,

Read More...
tomasz romanowski

Tomasz Romanowski i początki w świecie MMA

Tomasz Romanowski Fot. KSW Podczas gali KSW 61 po raz drugi do okrągłej klatki wejdzie efektowanie

Read More...

Conor McGregor najlepiej zarabiającym sportowcem świata

Conor McGregor, były mistrz organizacji UFC i najpopularniejszy zawodnik MMA na świecie, od lat jest też jednym z najlepiej

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

*

Mobile Sliding Menu